biblioteczka w pniu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Uschnięte drzewo w Parku Miejskim w Grudziądzu zamieni się w biblioteczkę

Biblioteczka w pniu ocali uschnięte drzewo przed wycięciem. W Parku Miejskim w Grudziądzu będzie kącik dla czytelników

2020-04-09 11:38

Uschnięte drzewo stanie się regałem na książki. Biblioteczka ocali je przed wycięciem. W pniu powstanie ogólnodostępny kącik dla czytelników. MORiW otrzymał dofinansowanie na ten cel. W Parku Miejskim w Grudziądzu niebawem ruszy akcja bookcrossing.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku otrzymał dofinansowanie w wysokości 7.000 zł z Fundacji Santander na działania proekologiczne. Fundacja w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam ECO” przekaże środki na wykonanie biblioteczki w wydrążonym pniu drzewa w Parku Miejskim. Celem projektu jest zagospodarowanie drzewa, które z powodu uschnięcia przeznaczone zostało do wycięcia. Trzeba też podkreślić, że rośliny te są niezwykle ważne w miejskim ekosystemie i nawet uschnięte drzewo nie jest odpadem, a może zostać w krajobrazie miasta i dalej służyć mieszkańcom.

Projekt biblioteczki wykonała grudziądzka architektka krajobrazu Magdalena Biernat, zaś prace wykona artysta rzeźbiarz Piotr Jakubowski. Pierwsze książki do biblioteczki zobowiązali się zebrać i dostarczyć pracownicy grudziądzkiego oddziału Santander Bank. Biblioteczka działać będzie na zasadzie bookcrossingu. Mieszkańcy będą mogli korzystać z książek znajdujących się w biblioteczce, a także zostawiać swoje do wymiany z innym czytelnikami.