Irina Nikulnikova

i

Autor: Nadesłane / LGD Grudziądzki Spichlerz Irina Nikulnikova (na zdjęciu) udziela bezpłatnych porad prawnych uchodźcom z Ukrainy

Bezpłatne porady prawne dla uchodźców z Ukrainy

2022-04-16 1:09

Uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Grudziądzu mogą liczyć na bezpłatne porady prawne. Udziela je Iryna Nikulnikova, która podobnie jak oni wraz z rodziną uciekła przed wojną do Polski.

Iryna Nikulnikova w Polsce jest z trójką dzieci i mężem. Pochodzi z Lisiczańska (okolica Doniecka). W swojej ojczyźnie pracowała m.in. w organizacjach pozarządowych, gdzie również udzielała bezpłatnych porad prawnych. Teraz swoją wiedzą chce się dzielić także w Grudziądzu.

Planujemy udzielać bezpłatnych porad prawniczych uchodźcom z Ukrainy w sprawach dotyczących umów o wynajem mieszkań czy umów o pracę - mówi Iryna Nikulnikova.

To jednak nie wszystko. Wachlarz prawniczych możliwości jest w tym przypadku o wiele szerszy.

Doradzimy w jaki sposób załatwić sprawy urzędowe odnośnie dodatków socjalnych, pomożemy także w sprawach związanych między innymi z prawem pracy, prawem rodzinnym, prawem cywilnym, czy też prawem karnym - dodaje nasza rozmówczyni.

Pani Iryna została zatrudniona w ramach publicznych w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Grudziądzki Spichlerz". To właśnie w jej siedzibie udzielane są bezpłatne porady prawne.

Biuro znajduje się przy al. 23 Stycznia 26 (biurowiec FORUM), na drugim piętrze pokój 39.​ Porady udzielane są w godzinach w godz. 8-14 od poniedziałku do piątku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Krążownik Moskwa zatonął. W rosyjskiej telewizji podniósł się lament