Autor: Olimpia Grudziądz Podział punktów w Grudziądzu

Bez bramek w hicie kolejki! Olimpia Grudziądz nie znalazła patentu na rezerwy Pogoni

2023-05-14 20:20

Nie do siedmiu, a do pięciu oczek wzrosła przewaga piłkarzy Olimpii Grudziądz nad drugą Gedanią Gdańsk. "Biało-zieloni" w spotkaniu 28. kolejki III ligi (grupa II) zremisowali bezbramkowo na własnym stadionie z rezerwami Pogoni Szczecin.

Grudziądzanie do spotkania z rezerwami "Portowców" podchodzili mocno osłabieni w formacji ofensywnej. Z powodu kontuzji do końca sezonu nie wystąpi już brazylijski napastnik, Amarildo. Na problemy zdrowotne narzeka także Szymon Stanisławski. Dopiero do zdrowia powraca Patryk Winsztal, a młodemu Miłoszowi Matuszewskiemu brakuje ogrania w pierwszym zespole.

Goście na mecz z Olimpią przyjechali z kolei bez wzmocnień z pierwszej drużyny. Zespół z Ekstraklasy rozgrywał dziś mecz z Miedzią Legnica ("Portowcy" walczą o podium i brązowy medal Mistrzostw Polski).

Spotkanie od pierwszej minuty było bardzo nerwowe. Żadnej z drużyn nie udało się sforsować skutecznie obrony rywali i do przerwy na tablicy wyników mieliśmy bezbramkowy rezultat.

Po przerwie nieco więcej z gry mieli zawodnicy Olimpii. Zespół trenera Bogusława Baniaka miał dwie - doskonałe sytuacje. W obu przypadkach do siatki "Portowców" nie trafił jednak hiszpański pomocnik, Jose Cabrera.

Ostatecznie Olimpia zremisowała z rezerwami Pogoni 0:0 i zwiększyła swoją przewagą nad drugą w tabeli Gedanią Gdańsk do pięciu oczek (Gedania przegrała dziś na własnym stadionie z KP Starogardem Gdański 2:4).

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski, Marcin Warcholak, Krzysztof Wicki, Sebastian Olszewski, Sebastian Rogala, Konrad Gutowski, Piotr Owczarek, Jakub Nawrocki, Kamil Kurowski, Jose Cabrera, Miłosz Matuszewski.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Patryk Skórecki, Damian Vu Than, Hubert Mich, Hubert Konstanty, Patryk Winsztal

Pogoń II Szczecin: Maciej Kowal, Bartosz Boniecki, Fabian Pach, Maciej Białczyk, Oskar Kalenik, Yedgar Rostami, Błażej Starzycki, Wojciech Lisowski, Kacper Łukasiaka, Olaf Korczakowski, Bartosz Krzysztofek.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Kacper Zaborski, Kacper Smoliński, Jan Mierzwa, Szymon Cybulski, Mohammad Doustali.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 20 maja. W Bydgoszczy zmierzą się z Zawiszą.