Sienkiewicza Sikorskiego

i

Autor: Damian Pieczonka Na skrzyżowaniu Sienkiewicza- Sikorskiego obowiązywać będzie ruch wahadłowy

Będzie ruch wahadłowy na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Sikorskiego. Kierowcom nie będzie lekko

2020-02-07 12:03

Sporo dziać się będzie w najbliższych dniach na drogach w Grudziądzu. Drogowcy nie marnują czasu. Prace związane z przebudową ulicy Sienkiewicza nabierają tempa. Na II etapie od ulicy Sikorskiego mają przebiegać sprawniej niż na zakończonym i oddanym do użytku odcinku między Placem Stycznia a Mickiewicza. Dla kierowców to też spore wyzwanie.

W dniach od 11 do 13 lutego w obrębie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Sienkiewicza wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zmiany w stałej organizacji ruchu spowodowane są potrzebą przeprowadzenia robót sanitarnych, gazowych i wodociągowych.

Przypomnijmy, że od 5 lutego trwa kolejny etap prac od ul. Sikorskiego do bramy więzienia. W chwili obecnej prowadzone są roboty rozbiórkowe, a następnie odbędzie się przebudowa sieci uzbrojenia podziemnego oraz budowa odwodnienia ulicy. Wjazd i wyjazd na parking przy Targowisku Miejskim odbywać będzie się od strony ulicy Kosynierów Gdyńskich.

Autobusy komunikacji miejskiej kursują po nowej trasie objazdowej. Objazd w kierunku Tarpna dla autobusów wyznaczony został od Al. 23 Stycznia przez wyremontowaną część ulicy Sienkiewicza, Mickiewicza i Piłsudskiego. W kierunku do Al. 23 Stycznia objazd wyznaczony został przez ulicę Piłsudskiego, Mickiewicza i wyremontowaną część ulicy Sienkiewicza. Na ulicy Mickiewicza na wysokości Urzędu Stanu Cywilnego i Poczty Polskiej zlokalizowane będą dodatkowe przystanki dla pasażerów. Dodatkowo w kierunku Al. 23 Stycznia wykorzystany zostanie przystanek Piłsudskiego/Sikorskiego, na którym zatrzymywać się będą linie: 3, 4, 8, 12, 13, 15, 18, 19, 22, 24, N.