tramwaje grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Termin składania ofert minie w kwietniu

Komunikacja Miejska

Będą nowe tramwaje w Grudziądzu? Jest ogłoszony przetarg

2024-02-14 8:18

MZK Grudziądz planuje zakupić trzy nowe tramwaje. W tym celu ogłoszony został przetarg. Informacje pojawiły się na platformie zakupowej Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Ogłoszenie pojawiło się na wspomnianej platformie 13 lutego. Czego dotyczy zamówienie?

Tramwaje powinny mieć długość do 30 metrów. Mają być także wyposażone w nowoczesne silniki prądu zmiennego. Co najmniej 20% powierzchni tramwaju ma mieć niską podłogę. Ma to ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom z niepełnosprawnością, rodzicom z dziećmi i osobom starszym. 

Tramwaje powinny mieć pięć par drzwi, które będą się otwierały na zewnątrz. Powinno to przyspieszyć wymianę pasażerów na przystankach. W każdym składzie ma być miejsce dla 170 osób, w tym 30 miejsc siedzących.

Kabina motorniczego powinna być oddzielona od przedziału pasażerskiego, co zapewni lepszą koncentrację kierowcy, a ściany i sufity tramwajów mają być wykonane z materiałów odpornych na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Więcej o przetargu przeczytacie TUTAJ

Termin składania ofert mija 17 kwietnia. Zamówienie powinno zostać wykonane do końca października 2026 r.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Maffashion i Michał Danilczuk w ogniu pytań