akt powolana

i

Autor: Radio Eska Beata Sikorska opuszcza IV LO w Grudziądzu

Edukacja

Beata Sikorska oficjalnie powołana do kuratorium oświaty w Bydgoszczy!

2024-01-30 11:28

Beata Sikorska została oficjalnie nową wicekuratorką oświaty w naszym województwie. Dotąd piastowała funkcję dyrektorki w IV LO w Grudziądzu. Akt powołania wręczył jej Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Grudziądzanka oficjalnie została wicekuratorem oświaty. To Beata Sikorska, dotychczasowa dyrektor IV LO. Akt nominacji wręczył wiceminister, Tomasz Szymański.

Nadzór pedagogiczny, czyli to, co jest kluczowe w rozumieniu i funkcjonowaniu kuratora oświaty, jest tym, czym pani Beata Sikorska będzie zajmowała się w delegaturze toruńskiej - przekazał Tomasz Szymański, tuż przed wręczeniem aktu powołania.

Beata Sikorska przez blisko 30 lat pracowała w grudziądzkiej oświacie. Była dyrektorem IV LO. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania.

W Polsce na edukacji i medycynie znają się wszyscy. Mam nadzieje, że uda nam się stworzyć kuratorium przyjazne dla edukacji w naszym województwie. Większa swoboda dla dyrektorów i nauczycieli - twierdzi Beata Sikorska.

O nominacji i powołaniu Beaty Sikorskiej na stanowisko wicekuratora oświaty wypowiedział się także prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Doktor Beata Sikorska jest doświadczonym pedagogiem i doświadczonym dyrektorem, kierującym IV Liceum Ogólnokształcącym od 20 lat. Myślę, że to jest świetny wybór - przekonuje włodarz Grudziądza.

Więcej w materiale poniżej:

Beata Sikorska z Grudziądza została wicekuratorką oświaty. Posłuchaj relacji z konferencji prasowej:

Kujawsko-pomorskim kuratorem oświaty przestał być Marek Gralik. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem odwołała go Barbara Nowacka, ministra edukacji. Jego miejsce zajęła Grażyna Dziedzic, doświadczona nauczycielka i dyrektorka bydgoskiego liceum.

Do czasu ogłoszenia konkursu funkcję dyrektora w IV LO piastować będzie dotychczasowa zastępca dyrektora Małgorzata Piłat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl