polska pieszo

i

Autor: Łukasz Piekarski Pochodzący z Grudziądza trener judo, Bartosz Pyrzewski chce dojść pieszo aż do Zakopanego

Bartosz Pyrzewski idzie pieszo przez Polskę dla chorych dzieci. Chce pokonać prawie 650 km! [AUDIO]

2021-03-30 16:03

Na piechotę chce pokonać 642 km. Tyle wynosi trasa z Gdańska do Zakopanego. Pochodzący z Grudziądza, trener judo Bartosz Pyrzewski wyruszył w pieszą podróż, by zebrać pieniądze dla dzieci z Pomorskiego Hospicjum.

Chce pokonać prawie 650 km i zebrać pieniądze dla dzieci z hospicjum. Bartosz Pyrzewski, trener judo pochodzący z Grudziądza wyruszył w samotny marsz wiodący przez całą Polskę. Jak sam twierdzi, skrzydeł dodaje mu cel jego zbiórki.

Zbieramy na dzieci z hospicjum Pomorskiego. Chcemy polepszyć choć trochę komfort ich życia - mówi Bartosz Pyrzewski.

ZOBACZ TEŻ - Płynie samotnie Wisłą dla ciężko chorego kolegi z Marynarki Wojennej. Dopłynął do Grudziądza [AUDIO, ZDJĘCIA]

To nie pierwsza taka inicjatywa Bartosza Pyrzewskiego. W ubiegłym roku zbierał pieniądze na leczenie swojej przyjaciółki Natalii.

W ubiegłym roku boso postanowiłem przejść 330 km plażą nad Morzem Bałtyckim. Zbierałem pieniądze na leczenie mojej dobrej przyjaciółki Natalii. W tym roku liczyłem, że to wyzwanie przyjdzie później. Droga mnie jedna wezwała już teraz, więc idę - dodaje nasz rozmówca.

Bartosz Pyrzewski dla dzieci z hospicjum idzie z Gdańska do Zakopanego. Posłuchaj:

Przez cały czas można dorzucić się do zbiórki. Ta dostępna jest na facebookowym profilu Bartosz Pyrzewskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Raport z Anteny 30.03