autostrada bezpłatna

i

Autor: Pexels Autostrada pozostanie bezpłatna

Info dla kierowców!

Autostrada pozostanie bezpłatna. Pojedziemy nią do Gdańska lub Torunia!

2023-12-27 16:03

Autostrada A1 z Torunia do Gdańska pozostanie w 2024 roku bezpłatna. O decyzji poinformowało ministerstwo infrastruktury.

Opłaty nie będą pobierane przez cały 2024 rok.

Rada Ministrów na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka uchwałę, upoważniającą go do wydania polecenia koncesjonariuszowi autostrady A1 na odcinku Gdańsk-Toruń ws. niepobierania opłat za przejazd samochodów osobowych i motocykli na tym odcinku w 2024 r. - przekazało ministerstwo.

Kto będzie wyłączony z darmowego przejazdu? To pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami.

Bramki przejazdowe będą jednak zamknięte.

Prawo do uzyskania bezpłatnego przejazdu będzie przysługiwać, tak jak dotychczas, na podstawie tzw. biletu zerowego. Przy wjeździe na autostradę trzeba będzie pobrać bilet, a następnie wręczyć go inkasentowi na zjeździe - informuje ministerstwo.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z kierowcami, którzy korzystają z systemu AmberGO. Pozwala on na identyfikację numerów rejestracyjnych bez konieczności pobrania biletu. Kierowcy będą podjeżdżać pod szlaban na zjeździe i po zapaleniu się zielonej lampki będą kontynuować dalszą podróż bez naliczenia opłaty za przejazd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować drzwi?