WOŚP 2024

Alpiniści dla WOŚP w Grudziądzu. Zobaczcie zdjęcia i posłuchajcie relacji!

2024-01-20 8:20

Superbohaterowie zjeżdżający na linach i myjący szpitalne okna. Do grudziądzkiego szpitala ponownie zawitali Alpiniści, którzy grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pracownicy, którzy na co dzień pracują na dużych wysokościach oraz miłośnicy wysokościowej wspinaczki górskiej.

Superbohaterowie odwiedzili małych pacjentów pukając im w okna. Alpiniści przemysłowi znów przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji myją dzieciom szyby w magicznych przebraniach. Dzisiaj pojawili się w grudziądzkim szpitalu.

Pomysł narodził się cztery lata, kiedy była pandemia COVID-19. Wszystko wydarzenia zostały wówczas wstrzymane. Stwierdziliśmy, że posiadając takie umiejętności zrobimy coś dobrego dla innych - mówi Krzysztof Raca, organizator akcji.

Do alpinistów po raz kolejny przyłączyli się strażacy ochotnicy. Tym razem z jednostek w Jabłonowie i Grudziądzu.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, żeby dodać do tego jednostki OSP. Pierwsi zjechali ochotnicy z OSP Jabłonowo Pomorskie. Dzisiaj naszym zadaniem jest przygotowanie czerwonego serca z piany - opowiada Krzysztof Kikulski, prezes jednostki OSP w Jabłonowie Pomorskim.

Miliony z WOŚP dla szpitala w Grudziądzu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku lat regularnie wspiera grudziądzki szpital. Nie inaczej było w 2023 roku.

Zamykamy ten rok kwotą niespełna 1,2 mln złotych - wylicza Agata Kurkowska, dyrektor grudziądzkiego szpitala.

  • Oddział Okulistyczny i Poradnia Okulistyczna otrzymała urządzenia do diagnostyki okulistycznej zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Dzięki temu możemy w znacznie krótszym czasie zbadać pacjentów i włączyć odpowiednie leczenie. Aparatura, którą nam ofiarowano to sprzęty stacjonarne, jak i ręczne, przenośne - co daje nam możliwość badania również pacjenta leżącego.
  • Laboratorium Mikrobiologiczne natomiast wzbogaciło się o aparaturę, optymalizującą pracę Laboratorium, w tym skracającą czas uzyskania wiarygodnych wyników, co zapewnia wdrożenie szybkiego i skutecznego leczenia antybiotykami m.in. w przypadku sepsy.

Dzięki tegorocznej zbiórce szpital będzie mógł doposażyć Oddział Pulmonologiczny w aparaturę do diagnostyki i rehabilitacji po przebytym COVID-19.

Pomimo oficjalnego zakończenia pandemii, problem wciąż istnieje - przekazuje dyrekcja "Biegańskiego".

Posłuchaj relacji z wizyty alpinistów w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu:

Alpiniści dla WOŚP w grudziądzkim szpitalu. Posłuchaj relacji:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl