trzezwy poranek

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcję przeprowadzili policjanci z Grudziądza i Świecia

Bezpieczeństwo na drogach

Akcja "Trzeźwy poranek" po obu stronach Wisły. Ilu pijanych kierowców wsiadło z kółko?

2024-01-30 12:14

Wciąż nie brakuje pijanych kierowców, którzy wsiadają za kółko. Tak wynika ze statystyk ostatniej akcji przeprowadzonej przez policjantów z Grudziądza i Świecia „Trzeźwy poranek”. Mundurowi tym razem prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 16 po obu stronach Wisły.

Działania „Trzeźwy poranek” były prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Ich celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci prowadzili kontrole trzeźwości na drodze krajowej nr 16 po obu stronach mostu przez Wisłę - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mundurowi poddali badaniu na trzeźwość ponad 1700 kierowców. Zatrzymali 4 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Rekordzista w tym dniu miał w organizmie blisko 1.3 promila. Był to 48-letni kierowca rovera z powiatu świeckiego. Kolejni wydmuchali kolejno 0.9 promila, 0,6 promila i prawie 0,5 promila - wymienia policjant.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Wszystkim kierowcom zabrane zostały prawo jazdy. O ich losie zdecyduje sąd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

KTO POBIJE REKORD WOŚP? | Maks on air