mpgn

i

Autor: Radio ESKA Pismo wpłynęło pod koniec maja

Adrian wraz z babcią martwi się o swoje mieszkanie. Dostali propozycję od MPGN-u

2022-06-16 13:47

Od końcówki maja żyją w niepewności o swoje mieszkanie. Pani Ewa i jej niepełnosprawny wnuk Adrian od marca zeszłego roku mieszkają w wyremontowanym lokalu przy ul. Sikorskiego 26-28 w Grudziądzu. Kilka tygodni temu dostali pismo z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. Spółka złożyła im propozycję wykupu lokalu.

Dokument u lokatorów w kamienicy przy ul. Sikorskiego pojawił się pod koniec maja. Miejska spółka zaproponowała w nim możliwość odkupienia lokalu mieszkalnego.

Pismo dotyczyło wykupu lub sprzedaży mieszkania. Przede wszystkim musimy zapłacić dodatkowe 600 złotych żeby przyszli wycenić to mieszkanie. Nie wiadomo ile będziemy musieli zapłacić. Prawdopodobnie będzie to 3 tysiące za metr kwadratowy - mówi pani Ewa Babińska, lokatorka z ulicy Sikorskiego, babcia niepełnosprawnego Adriana.

Propozycja wykupu lokali podyktowana jest chęcią zawiązania w tym miejscu wspólnoty mieszkaniowej. Lokatorów nie stać jednak na taki wydatek. Pojawia się więc niepewność i pytanie – co dalej z ich kamienicą.

Mnie byłoby już ciężko dać 600 złotych na wycenę tego mieszkania, a co dopiero zapłacić za cały wykup. Boję się, że ten budynek zostanie sprzedany. Ja nie wiem co wtedy zrobię. Boję się, że Adrian zostanie sam i co on zrobi? - dodaje pani Ewa.

W zeszłym roku do pomocy dla Adriana i jego babci przyłączyło się wielu grudziądzan, między innymi klub Olimpia.

Spółka uspokaja - wykup nie jest obowiązkowy

Lokatorzy z kamienicy przy ul. Sikorskiego 26-28 nie mają się czego obawiać. Taki sygnał do mieszkańców budynku wysyłają pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu.

Możliwość nabycia lokali mieszkalnych z bonifikatą przez dotychczasowych najemców należy potraktować jako przywilej, z którego najemcy nie muszą korzystać. Lokatorzy, którzy nie skorzystają z wykupu pozostaną dalej na umowach komunalnych - odpowiada Jagoda Szczerbowska z biura zarządu MPGN-u.

Dodaje jednocześnie, że spółka wystawiła obecnie na sprzedaż dwa pustostany, które znajdują się w kamienicy przy ulicy Sikorskiego. Wyodrębnienie jednego z nich już zawiązuje wspólnotę mieszkaniową.

Założenie wspólnoty mieszkaniowej otworzy furtkę do pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Na przykład na remont elewacji budynku lub klatki schodowej - dodaje pracownik spółki.

Mimo wszystko - rozesłane pod koniec maja pismo wzbudziło niepokój. Adrian wraz z babcią założyli więc nową zbiórkę na ewentualne kupno mieszkania.

Po raz kolejny w imieniu swoim i babci prosimy Was o pomoc. Wierzymy w to, że sprawiedliwości stanie się zadość, a do historii mojej znów zostanie dopisane dobre zakończenie - czytamy w informacji o zbiórce.

Link do zbiórki dostępny jest poniżej.

ZBIÓRKA DLA ADRIANA

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Robert Lewandowski po meczu Polska-Belgia