konopie ogrodek

i

Autor: Nadesłane / KPP w Świeciu 59-latka uprawiała konopie w swoim ogródku

Co za historia

59-latka z Nowego uprawiała konopie na swojej działce. Teraz grozi jej więzienie

2023-08-08 6:29

Na jednej z działek rekreacyjnych na terenie gminy Nowe (pow. świecki) dzielnicowi z miejscowego komisariatu policji ujawnili kilkanaście roślin konopi indyjskich. Okazało się, że ich uprawą zajmowała się 59-latka. Sugerowała, że robi to w celach leczniczych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowem ustalili, że na terenie działek letniskowych w gminie Nowe (pow. świecki) ktoś prawdopodobnie uprawia konopie. Niezwłocznie udali się na miejsce.

Podczas kontroli wskazanego terenu, na jednej z działek ujawnili kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości - relacjonuje Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

59-letnia właścicielka działki uprawiała je w ogródku, za ogrodzeniem z drewnianej pergoli.

Tłumaczyła, że posadziła rośliny na własny użytek, aby wykorzystać je w celach leczniczych - wyjaśnia policjantka.

Mundurowi zabezpieczyli nielegalną uprawę. Kobieta w związku z popełnionym przestępstwem, została zatrzymana. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 3.

uprawa nowe

i

Autor: Nadesłane / KPP w Świeciu Nielegalna uprawa konopii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express Piotr Gliński