Mateusz Rudyk

Autor: Facebook / Mateusz Rudyk Mateusz Rudyk

Kolarstwo

Mateusz Rudyk otarł się o medal Mistrzostw Świata! W Glasgow zajął czwarte miejsce

2023-08-07 21:55

Najpierw przegrana z reprezentantem Trynidadu i Tobago Nicholasem Paulem 0:2, a później w podobnych rozmiarach z kolarzem gospodarzy, Jackiem Carlinem. Mateusz Rudyk z ALKS Stali Grudziądz ostatecznie na czwartym miejscu Mistrzostw Świata w Glasgow w sprincie.

W półfinale mistrzostw Mateusz Rudyk przegrał z reprezentantem Trynidadu i Tobago Nicholasem Paulem 0:2. Paul w obu wyścigach półfinałowych wyprzedził Rudyka wyraźnie: o 0,192 i 0,380 sekundy.

W walce o trzecie miejsce i upragniony medal Mateusza Rudyka czekał bój z reprezentantem gospodarzy, Jackiem Carlinem.

Pierwszy wyścig obaj zawodnicy rozpoczęli od spokojnej jazdy. Polak próbował nabrać szybkości jadąc górą toru, ale został przez rywala skutecznie przyblokowany. Carlin prowadził 1:0.

W drugiej próbie wydawało się, ze zawodnik ALKS Stali Grudziądz jest w lepszej sytuacji. Rudyk prowadził przez niemal cały wyścig... ale tuż przed metą przed Polaka ponownie wcisnął się Carlin i to Szkot wywalczył brązowy medal.

Mistrzostwo świata wywalczył złoty medalista olimpijski z Tokio - Lavreysen. W finale bezapelacyjnie pokonał on 2:0 Paula Nicholsa z Trynidadu i Tobago, który w półfinale nie dał szans Rudykowi.