policja zatrzymanie

i

Autor: Pixabay 58-latka odwiedzili działacze z Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili

Kryminalne

58-letni Bogdan został zwolniony z aresztu. W Grudziądzu odwiedzili go Łowcy Pedofili

2023-06-10 1:59

Namawiał 11, 12 i 13-letnie dziewczynki do wykonania czynności o charakterze seksualnym. Ostatecznie został zwolniony z policyjnego aresztu. Chodzi o 58-letniego Bogdana, którego wcześniej zatrzymali działacze z Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili.

O zatrzymaniu 58-latka pisaliśmy już wczoraj. Bogdana z Grudziądza odwiedzili przedstawiciele Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofili. Kilka chwil później mężczyznę zatrzymali policjanci.

Błagał, by mu odpisywały. Przyznał, że fascynuje go, że są "nietkniętymi, niewinnymi dziewicami i cudem natury". Tłumaczył czym jest cnota. Spamował w poetyckim stylu, wygłaszał peany na temat ich nieskazitelnej urody, by po kilku miesiącach pokazać na co go stać - przekazuje Alex z Fundacji ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili.

W piątek (9 czerwca) 58-latek został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut nieudolnego usiłowania popełnienia przestępstwa. Polegał on na nawiązaniu kontaktu z osobą małoletnią, zmierzaniu do spotkania z nią i proponowania wykonania czynności o charakterze seksualnym.

O co chodzi ze słowem "nieudolność"? W ocenie prokuratora - jak podaje Gazeta Pomorska z Grudziądza - wynika z tego, że podejrzany nie osiągnął celu, ponieważ korespondował z osobą, która w rzeczywistości nie była małoletnia i ostatecznie do spotkania nie doszło.

Zarzut ten ma charakter wstępny i może ulec zmianie - podaje na łamach "Pomorskiej" Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu.

Ostatecznie 58-letni Bogdan nie trafił do aresztu. Zastosowane wobec niego zostały wolnościowe środki zabezpieczające. Takie jak: dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. 

Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Krzysztof Krawczyk Junior smutno o śmierci ojca: ,,Kto mi został z rodziny?"