gkm

i

Autor: Damian Pieczonka Klub wydał komunikat w sprawie stanu zdrowia Lakhbauma

Żużlowiec GKM-u Grudziądz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Osłabienie przed Lesznem

2021-07-21 11:04

Jeden z zawodników Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz ma pozytywny wynik testu na COVID-19. To Roman Lakhbaum, który ostatnio pojawiał się w podstawowym składzie. Oznacza to, że nie będzie mógł wystartować w najbliższym spotkaniu swojej drużyny w Lesznie. Zwodnik został poddany izolacji. Prezentujemy awizowane składy obu drużyn.

Eska Summer City Śląsk: Jump City

Roman Lakhbaum uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym GKM S.A. i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji. Rosjanin zmaga się z objawami zakażenia i został skierowany na badanie, gdzie otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca (29 lipca) i zabraknie go w najbliższych meczach ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM w Lesznie (23 lipca) i w Lublinie (26 lipca). Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu -podaje oficjalna strona GKM-u.

Zobacz też: Co z giełdą przy ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu? MPGN wypowiada umowy

Testy wykonywane są regularnie

Zawodnicy w PGE Ekstralidze włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika – zgodnie z Regulaminem Sanitarnym – zobowiązani są do poddawania się cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na koszt klubu techniką RT-PCR. Warunkiem zwolnienia z testów genetycznych dla obcokrajowca jest zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z odpowiednimi przepisami z kraju wykonania szczepienia za pomocą szczepionki dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Dla obywateli Polski jest to zaświadczenie z systemu e-pacjent o wykonanym szczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Awizowane składy drużyn

Znamy awizowane składy na piątkowy mecz XII rundy PGE Ekstraligi, w którym Fogo Unia Leszno podejmie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM. Gospodarze tego pojedynku stawiają na sprawdzone zestawienie. W składzie grudziądzan widnieje Seweryn Orgacki. Młodzieżowiec został awizowany po tym, jak Denis Zieliński w derbowym spotkaniu doznał kontuzji, która wyklucza go z jazdy na kilka tygodni. Po udanym debiucie w Gorzowie Orgacki zaprezentuje się na torze mistrza Polski. Start piątkowego pojedynku zaplanowano na godzinę 18.00. Pierwszy mecz na H4 zakończyło się wygraną Fogo Unii 51:39.

Składy obu drużyn:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz

1. Przemysław Pawlicki

2. Norbert Krakowiak

3. Krzysztof Kasprzak

4. Kenneth Bjerre

5. Nicki Pedersen

6. Mateusz Bartkowiak

7. Seweryn Orgacki

Fogo Unia Leszno

9. Emil Sajfutdinow

10. Janusz Kołodziej

11. Jaimon Lidsey

12. Jason Doyle

13. Piotr Pawlicki

14. Kacper Pludra

15. Damian Ratajczak

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!