GBO

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Zrealizowano kolejne zadania wybrane przez mieszkańców w ramach GBO 2020

Zrealizowano trzy kolejne zadania z Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Sprawdź które! [ZDJĘCIA]

2020-12-14 13:15

Zakończono kolejne zadania w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W ostatnim czasie zrealizowano zadanie miękkie i dwa ogólnomiejskie. Sprawdź co udało się wykonać.

Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu

W piątek, 11 grudnia zakończono zadanie na osiedlu Strzemięcin. Na Osadzie Grud powstało nowe urządzenie zachęcające do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W ramach modernizacji istniejącego Skateparku postawiono Flybox – rampę wyskokową. Wnioskodawcą zadana była Julia Rohde, a całkowita wartość projektu wyniosła prawie sto tysięcy złotych.

Zobacz też: Pijany kierowca złamał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wpadł w Grudziądzu podczas kontroli

Zrealizowano zadanie miękkie w ramach GBO 2020

W Mikołajki odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców Grudziądza”. Zadanie, którego wnioskodawcą był Piotr Rohde, realizowała Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego. Zadanie obejmowało osiem wydarzeń artystycznych, które miały na celu aktywizację grudziądzan i grudziądzanek – zarówno tych najmłodszych, jak i seniorów.

GBO

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Flybox na Osadzie Grud

W grudziądzkich filiach Biblioteki Miejskiej numer 3, 7 i 8 odbyły się spotkania autorskie – w tej pierwszej z Michałem Rusinkiem, a w dwóch pozostałych z Joanną Jax. W kolejnych trzech oddziałach zorganizowano warsztaty artystyczne między innymi z malowania toreb i decoupage. W filii numerr 4 zajęcia prowadziła Magda Kalbarczyk z Muzeum, w filii numerr 14 instruktorki z Piwnicy Artystycznej Grażyna Goralska oraz Monika Chełminiak, natomiast w filii numerr 13 Małgorzata Ambrosius-Okońska. Filia Biblioteki Miejskiej numerr 1, zlokalizowana na osiedlu Lotnisko, zorganizowała dla przedszkolaków spektakl „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”. Przedstawienie zaprezentowali aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

GBO

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Aktywizacja z mieszkańcami Grudziądza w ramach GBO 2020

Przez panującą pandemię odwołane zostały wydarzenia zaplanowano w filii szpitalnej oraz rodzinny festyn w filli nr 4. Całkowity koszt zadania wyniósł blisko siedem tysięcy złotych. Natomiast z końcem listopada zrealizowano „Spotkania z grami”. To zadanie ogólnomiejskie, w ramach którego zakupiono konsole, rzutnik oraz gry wideo do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Całkowity koszt zadania wyniósł około 15 tysięcy złotych, a wnioskodawcą był Karol Gardjan.