SP 20 w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka zdjęcie ilustracyjne

Zostań wolontariuszem Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce! Szansa dla grudziądzan

2021-01-22 9:41

Zbliża się jedna z najbardziej prestiżowych tegorocznych imprez lekkoatletycznych w kraju. Na początku marca na hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń o tytuły mistrzów starego kontynentu powalczą gwiazdy lekkiej atletyki. Ci, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu, mogą zgłosić się do wolontariatu. To szansa również dla mieszkańców Grudziądza!

Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najbardziej prestiżowych tegorocznych imprez lekkoatletycznych w kraju. Na początku marca (5-7 marca) na hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń o tytuły mistrzów starego kontynentu powalczą gwiazdy lekkiej atletyki na czele z rekordzistą świata w skoku o tyczce Armandem Duplantisem. Tych, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu, zapraszamy do wolontariatu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 stycznia.

Zobacz też: Grudziądz -inteligentne miasto. Uruchomiono infolinię. Sprawdź co można załatwić?

Rywalizować będzie blisko 600 zawodników

Trzydniowa rywalizacja obejmie 26 konkurencji (po 13 dla kobiet i mężczyzn). Wśród nich m.in.

  • biegi,
  • sztafeta,
  • skok o tyczce,
  • skok w dal,
  • pchnięcie kulą
  • siedmiobój.

W zawodach weźmie udział blisko 600 najlepszych europejskich lekkoatletów. Ambasadorami wydarzenia zostali medaliści mistrzostw świata i Europy Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów) oraz Paweł Wojciechowski (skok o tyczce). Organizację imprezy wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Zachęcam do zgłoszeń wszystkich, którzy chcą zostać współorganizatorami tej ważnej imprezy sportowej. W dobie pandemii Covid-19 być może będzie to jedyna okazja do obejrzenia zmagań najlepszych lekkoatletów na żywo – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorskie stolicą lekkiej atletyki

W ubiegłym roku w naszym regionie odbyła się triada wielkich imprez lekkoatletycznych. W lutym W Toruniu podczas mityngu Copernicus Cup padł rekord świata w skoku o tyczce. Ustanowił go, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,17 m, Szwed Armand Duplantis. Z kolei Justyna Święty-Ersetic wynikiem 51,37 s. pobiła halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów. Latem areną rywalizacji gwiazd lekkiej atletyki stał się Włocławek, gdzie odbyły się 96. Mistrzostwa Polski seniorów. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji o medale i mistrzowskie tytuły walczyło pół tysiąca sportowców z kilkudziesięciu klubów. Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej, który od 2019 roku odbywa się w Bydgoszczy, został nagrodzony w ubiegłym roku awansem do strefy Gold Continental Tour. Podczas drugiej edycji zawodów wystąpiły największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, m.in. Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełabsińska, Ewa Swoboda, Joanna Jóźwik i Adam Kszczot.

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce to jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu. Pierwsze mistrzostwa miały miejsce w 1970 roku w Austrii. Polska była do tej pory gospodarzem imprezy tylko raz (Katowice, 1975 rok).

Jak zostać wolontariuszem?

Aby wziąć udział w naborze na wolontariusza zawodów należy zarejestrować się na stronie mistrzostw i wypełnić formularz. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę, a następnie na spotkania organizacyjne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!