policja pies

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policyjny pies "Jokej"

Zostali wytropieni przez policyjnego psa z grudziądzkiej komendy. Teraz staną przed sądem

2023-01-27 20:02

Policyjny pies tropiący "Jokej" pomógł w wyjaśnieniu włamania do stacji benzynowej. Doprowadził policjantów do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.

Do grudziądzkiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili wybitą szybę w pomieszczeniu magazynowym na zapleczu. Według pracownika stacji z pomieszczenia zginęła duża ilość alkoholu.

Przewodnik psa służbowego mł. asp. Łukasz Pawlikowski, wraz ze swoim podopiecznym Jokejem, zaczęli sprawdzać najbliższą okolicę. Pies podjął trop. Najpierw doprowadził policjanta do miejsca, gdzie porzucono część skradzionego alkoholu. Następnie, węsząc dalej, doszedł do jednego z domów niedaleko miejsca włamania - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W środku policjanci zastali dwóch mężczyzn.

W toku dalszych czynności mundurowi, wspólnie z kryminalnymi, ustalili, że młodszy z nich dokonał włamania i kradzieży towaru, a starszy pomagał mu ukryć „łup” - dodaje policjant.

Stróże prawa odzyskali skradziony towar wart blisko 3800 zł

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

31-latkowi, za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, 54-latek za pomoc w ukryciu skradzionego alkoholu usłyszał zarzut paserstwa, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Łukasz Kowalczyk 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci znaleźli potrąconego psa Lesia. Żaden samorząd nie chciał pomóc