kierowca pijany

i

Autor: Pixabay W gminie Dragacz doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy

Żołnierz zapobiegł dalszej jeździe pijanemu kierowcy z Grudziądza

2022-12-07 21:24

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na terenie gminy Dragacz w powiecie świeckim (koło Grudziądza). Żołnierz pobliskiej jednostki wojskowej, widząc jadącego całą szerokością jezdni kierowcę, zajechał mu drogę, wyciągnął kluczyli ze stacyjki i powiadomił policjantów.

Żołnierz to mieszkaniec Torunia. Mężczyzna jadący przez powiat świecki, zauważył, że poruszający się przed nim kierowca vw polo jedzie całą szerokością jezdni. Nie zastanawiając się ani chwili, wykorzystał moment, kiedy kierowca zjechał na pobocze i zajechał mu drogę.

Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, by kierowca nie mógł odjechać. O całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce przebadali kierującego na zawartość alkoholu w organizmie - mówi Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec Grudziądza, który miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do jazdy samochodem.

Niebawem 19-latek stanie przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz kierowania nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego - apeluje policjantka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kompletnie pijany rowerzysta zabił kobietę. Tragiczny wypadek w Zielonej Górze