ZNP chce powiązanie zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce

i

Autor: Pixabay ZNP chce powiązanie zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce

ZNP domaga się testów na koronawirusa dla nauczycieli [AUDIO]

2020-10-14 15:54

Chcą by nauczyciele mieli swobodny dostęp do testów na koronawirusa. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Grudziądzu domaga się tego ze względu na wiek największej grupy pedagogów. Są w niej osoby przede wszystkim w okresie ochronnym, czyli tuż przed przejściem na emeryturę.

Policja w Grudziądzu poszukuje złodzieja perfum

Kolejni nauczyciele trafiają na kwarantannę lub zostają objęci nadzorem epidemiologicznym. Tylko dzisiaj 12 pedagogów trafiło na izolację w Szkole Podstawowej nr 21.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?

ZOBACZ TEŻ: Zdalne zajęcia w SP21! Nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

- Oczekujemy swobodnego dostępu do testów dla nauczycieli. Wśród grudziądzkich pedagogów jest sporo osób w wieku przedemerytalnym – mówi Róża Lewandowska, prezes grudziądzkiego oddziału ZNP.

Testy na koronawirusa. Większe kompetencje dla dyrektorów

Związek apeluje również o zwiększenie kompetencji dyrektorów szkół w kwestii podejmowania decyzji, związanych np. z zawieszeniem zajęć lekcyjnych.

Mówi Róża Lewandowska, prezes grudziądzkiego oddziału ZNP. Posłuchaj:

Obecnie dyrektor może uruchomić zdalny lub hybrydowy tryb nauczania dopiero po uzgodnieniu tego z sanepidem i władzami miasta.

Testy na koronawirusa są bezzasadne

Inaczej na konieczność przebadania nauczycieli patrzy szefowa grudziądzkiej oświaty, Kamila Melkowska-Lemke. Testy w tym przypadku musiałyby być wykonywane regularnie.

Mówi Kamila Melkowska-Lemke, szefowa oświaty w Grudziądzu