Zmiana w rozkładach jazdy od 1 września

i

Autor: Aleksander Pych

Zmiana w rozkładach jazdy od 1 września

2020-08-27 16:20

Liczne zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Przekształcenie rozkładów jazdy dopasowane zostało do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w lokalnych przedsiębiorstwach. Szczególną uwagę zwrócono również na uczniów.

Urząd Miejski odpowiada na prośby mieszkańców i przedsiębiorców. Nowe rozkłady jazdy ułatwią grudziądzanom docieranie do poszczególnych miejsc pracy. W korektach, uwzględniono także przesiadki na niektórych liniach komunikacyjnych.

Jak podkreśla miasto, sytuacja panująca w pojazdach od momentu powrotu uczniów do szkół, będzie kontrolowana na bieżąco, by możliwie jak najbardziej odciążyć linie autobusowe głównie w godzinach dojazdów do placówek. Alternatywą będą dodatkowe autobusy czekające w zajezdni, które w wyjątkowych sytuacjach, wspomogą najpopularniejsze linie. Takie pojazdy, pojawiać się będą w sytuacjach, kiedy na przystankach autobusowych czekać będzie zbyt wiele osób.

W ILO oraz IVLO - czyli sąsiednich placówkach zlokalizowanych przy ulicy Sienkiewicza, ze względu na niewielki dystans pomiędzy budynkami, rozpoczęcie lekcji zostanie przesunięte o ok. 15 minut. Operacja ma na celu zmniejszenie liczby pasażerów, podróżujących o poranku.

Co więcej, miasto przygotowało ankietę dla uczniów szkół podstawowych. Na początku roku szkolnego, dyrektorzy placówek oświatowych przekażą informacje urzędnikom, z jakich linii komunikacyjnych najczęściej korzystają uczniowie. Po przeprowadzonej ankiecie, pojawią się kolejne zmiany.

W pojazdach komunikacji miejskiej w dalszym ciągu ze względów bezpieczeństwa, obowiązuje zasłanianie ust i nosa.