wypadek na autostradzie A1

i

Autor: KWP w Bydgoszczy Na autostradzie A1 pod Grudziądzem zderzyły się trzy ciężarówki

Zderzenie trzech ciężarówek na autostradzie A1 pod Grudziądzem. Kierowcę uwalniali strażacy [ZDJĘCIA]

2021-01-18 11:42

Kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault wyrwało kabinę, która spadła na jezdnię. Kierowcę trzeba było wycinać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Trzeci kierowca najechał na leżące już na jezdni elementy z rozbitych pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

ESKA XD #014

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii

W poniedziałek 18 stycznia, tuż po północy oficer dyżurny policji w Grudziądzu został poinformowany, że na autostradzie A1 doszło do zdarzenia, w którym uczestniczą trzy samochody ciężarowe. Natychmiast w to miejsce wysłanoł służby ratunkowe. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 26-letni kierujący ciężarowy renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył kierującego ciężarowym MAN z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault została wyrwana kabina, która spadła na jezdnię. Na elementy leżące na jezdni najechał trzeci kierujący również samochodem ciężarowym marki Volvo.

Zobacz też: Odwołano lekcje w szkole w Grudziądzu. Dzieci wróciły do domu. To skutek poważnej awarii [AUDIO]

Kierowca jednej z ciężarówek był zakleszczony w kabinie

Aby wydostać kierowcę z leżącej na jezdni kabiny, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu. Oprócz pojazdów doszło także do uszkodzenia infrastruktury drogowej.

wypadek na autostradzie A1

i

Autor: KWP w Bydgoszczy O krok od tragedii. Kierowcy ciężarówek nie odnieśli większych obrażeń

Zimowa aura nie sprzyja kierowcom. W weekend na drogach w Grudziądzu i regionie panowały trudne warunki. Pozostałości po opadach śniegu oraz silny mróz sprawiły, że nawierzchnie były i są nadal miejscami oblodzone. Należy zachować ostrożność. Na sprawcę zdarzenia mundurowi nałożyli mandat i punkty karne. Policjanci proszą o rozważną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków pogodowych i drogowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl