Covid-19

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 Prezydent Tarnowa w kwarantannie. Jego żona choruje na Covid-19

Zawieszono zajęcia w Przedszkolu Miejskim Mniszek w Grudziądzu. Kolejny wychowawca z koronawirusem

2020-10-26 9:00

Zajęcia w Przedszkolu Miejskim Mniszek zostały zawieszone. U kolejnego z wychowawców wykryto COVID-19. Dzieci nie będą przyjmowane do placówki, za wyjątkiem jednego z oddziałów. Szczegóły w naszym artykule.

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów

Przedszkole Miejskie na osiedlu Mniszek w Grudziądzu zawiesiło zajęcia. Dzieci nie będą przyjmowane do placówki. U kolejnego wychowawcy stwierdzono obecność koronawirusa. Dyrekcja przedszkola wraz z władzami miasta oraz grudziądzkim Sanepidem podjęła decyzję o zawieszeniu działalności. Rodzice i opiekunowie będą musieli znaleźć inną opiekę dla swoich pociech. Zamknięcie nie oznacza jednak całkowitego zamknięcia przedszkola. Jeden z oddziałów może i działa tak jak dotychczas.

Zobacz też: Zbierają włosy na perukę dla Sary! Sprawdź gdzie możesz się przyłączyć [AUDIO]

Jeden z oddziałów w Mniszku funkcjonuje normalnie

Budynek przedszkola w Mniszku jest zamknięty całkowicie. Zajęcia w oddziałach, które się w nim znajdują zostały odwołane do 2 listopada. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zawieszenie zajęć może zostać wydłużone. Jeden z oddziałów działa na dotychczasowych zasadach. Dotyczy to grupy dzieci, która uczęszcza do Szkoły Podstawowej numer 11.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?

W Przedszkolu Miejskim w Mniszku jest to już kolejny przypadek zachorowania na COVID-19. 20 października Urząd Miejski w Grudziądzu przekazał informację o pierwszym przypadku zakażenia. Pozytywny wynik testu wyszedł również u jednego z wychowawców. Kwarantanną objęto wtedy grupę siedemnaściorga dzieci oraz jednego pracownika.