policja

i

Autor: Damian Pieczonka Za rozboje i kradzieże, 22 -latek z Grudziądza trafił na trzy miesiące do aresztu

Zatrzymano sprawcę rozbojów I kradzieży w Grudziądzu. 22 -latek w rękach policji

2020-07-18 13:07

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali mieszkańca miasta, który jest sprawcą rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży. Sąd wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

We wtorek (14.07) policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 22-letniego mieszkańca Grudziądza, który był podejrzewany o rozboje i kradzieże. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynikało, że 22-latek - doskonale znany grudziądzkim stróżom prawa, pierwszego rozboju dokonał 4 lipca br. na jednej z grudziądzkich ulic. Tam doprowadzając do bezbronności mężczyznę, bijąc i kopiąc po całym ciele, ukradł pokrzywdzonemu torbę wraz zawartością. Do kolejnego przestępstwa, tym razem kradzieży rozbójniczej, doszło również w Grudziądzu 11 lipca br. Sprawca najpierw ukradł telefon, a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu, groził pokrzywdzonemu utratą życia. Natomiast w nocy z 12/13 lipca z klatki schodowej mieszczącej się w jednym z bloków na terenie Grudziądza, ten sam sprawca ukradł rower.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży oraz wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował „rozbójnika” na okres 3 miesięcy, podkreślając w swoim postanowieniu między innymi, że wcześniej stosowane środki wolnościowe wobec 22-latka w postaci dozoru policyjnego, nie przynosiły zamierzonego efektu. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Katedra w Nantes spłonęła.