stojak rowerowy Grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka zdjęcie ilustracyjne

Zaległości GKS Olimpia Grudziądz względem miasta. Zbliża się termin spłaty. Co z pieniędzmi? [AUDIO]

2021-03-02 9:47

Umorzenia należności GKS Olimpia Grudziądz chcą radni Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o dotację jaką klub musi zwrócić miastu. Rozliczenie dotyczy lat 2012-2013. Spłata powinna nastąpić do połowy marca. O jaką kwotę chodzi? Czy znajdzie się rozwiązanie? Posłuchaj wypowiedzi radnego Pawła Napolskiego.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Radny Paweł Napolski o uregulowaniu należności GKS Olimpia

Blisko 75 tys złotych ma zwrócić miastu, GKS Olimpia. Klub powinien zwrócić dotację. Chodzi o lata 2012-2013. Spłata powinna nastąpić do połowy marca. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich, wpłat sponsorów oraz dotacji. A sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Trwająca pandemia ten problem tylko pogłębiła. Są konkretne propozycje jak uregulować należności GKS Olimpia względem miasta, które przedstawiono na spotkaniu radnych KO z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich, wpłat sponsorów oraz dotacji. Trenuje tu około 250 zawodników. Obecnie w klubie działają sekcje lekkiej atletyki, judo oraz autonomiczna sekcja tenisa stołowego. Zawodnicy wszystkich dyscyplin odnoszą sukcesy. Tak również było w przeszłości.

Zobacz też: Dofinansowanie do sterylizacji i kastracji zwierząt w Grudziądzu. Sprawdź jak je zdobyć?!

Światełkiem w tunelu sprzedaż sprzętu sportowego

Radni Koalicji Obywatelskiej są po wstępnych rozmowach z prezydentem Glamowskim. Padła propozycja aby stowarzyszenie sprzedało do spółki akcyjnej Olimpia sprzęt, który posiada. Pozyskane w ten sposób środki klub byłby w stanie spłacić zobowiązanie wobec miasta, a spółka akcyjna Olimpia posiadałaby sprzęt z którego I tak już korzysta. Co zdaniem radnego przyczyniłoby się do upowszechnienia kultury fizycznej. Spłata należności powinna spłynąć do połowy marca.

Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miejskiego, jakie ostatecznie zapadną decyzje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl