Autor: Olimpia Grudziądz Wygrana piłkarzy Olimpii Grudziądz

PIłka Nożna

Z piekła do nieba! Olimpia Grudziądz wygrywa ważny mecz z GKS Jastrzębiem!

2024-04-06 22:05

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrywają drugi mecz z rzędu. Tym razem na własnym stadionie z GKS-em Jastrzębie 2:1!

Pierwsi do siatki trafili goście. W 34' minucie w pole karne Olimpii wpadł Bartosz Boruń. Pomocnik GKS-u Jastrzębie uderzył przy prawym słupku i pokonał Kacpra Górskiego.

Grudziądzanie za odrabianie strat wzięli się po przerwie. W 64' minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Tsyupa i piłka zatrzepotała w siatce. Na tablicy wyników mieliśmy wówczas rezultat remisowy 1:1.

Sześć minut później przyjezdni musieli radzić sobie w osłabieniu. Dwiema żółtymi kartkami w krótkim odstępie czasu został ukarany Szymon Matuszek.

Ten fakt skutecznie wykorzystali "Biało-zieloni". W 82' minucie po indywidualnej akcji golkipera z Jastrzębia pokonał Fardin Rabet!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Olimpia wygrała z GKS-em Jastrzębie 2:1!

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 16. Grzegorz Glapka (46, 11. Szymon Krocz), 6. Oskar Sikorski, 44. Dominik Frelek (81, 88. Kostiantyn Czernij), 10. Kacper Cichoń, 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (63, 42. Fardin Rabet).

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik (46, 12. Jakub Trojanowski) - 27. Bartosz Boruń, 7. Przemysław Lech (85, 8. Kamil Jadach), 25. Paweł Baranowski, 44. Jewhenij Zacharczenko, 47. Konrad Kargul-Grobla - 10. Farid Ali (61, 11. Szymon Kiebzak), 17. Karol Fietz, 22. Szymon Matuszek, 5. Mateusz Chmarek (73, 4. Sebastian Rogala) - 18. Michał Bednarski (73, 19. Kacper Zych).

Olimpia dzięki tej wygranej przesunęła się 16. pozycję w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca podopieczni trenera Mariusza Pawlaka wciąż tracą cztery oczka. Kolejny mecz w przyszłą sobotę (12 kwietnia) na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Filip Chajzer otworzył kebaba w Warszawie. Po przysmak z Berlina ustawiła się długa kolejka