abisynia grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane Na tzw. "Drugiej Abisyni" mieszkają głównie lokatorzy korzystający z mieszkańc socjalnych

Z Grudziądza zniknie "Druga Abisynia". MPGN planuje wyburzenie budynków [AUDIO]

2021-03-16 15:52

Osiedle zwane potocznie „drugą abisynią” zostanie zlikwidowane. Taką decyzję podjęły władze spółki MPGN. Oznacza to, że już niebawem z ulicy Hallera znikną parterowe budynki, które w głównej mierze przeznaczone były dla lokali socjalnych.

Plan działania na najbliższy czas przedstawiły władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.

Obecnie przygotowujemy lokale mieszkalne dla osób, które zamieszkują "Drugą Abisynię" - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN.

ZOBACZ TEŻ - MPGN nie porzuca planów wybudowania osiedla centralnego [AUDIO]

Spółka na razie nie ma koncepcji na późniejsze zagospodarowanie terenu. Obecnie pracownicy przygotowują mieszkania dla obecnych lokatorów „drugiej abisynii”.

Remontujemy mieszkania, które posiadamy. Nie mamy problemu z ich liczbą. Gdy tylko przesiedlimy mieszkańców, rozpocznie się proces wyburzania osiedla - dodaje pracownik spółki.

Mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN. Posłuchaj:

Przypomnijmy, w 2015 roku spółka zdecydowała się na wyburzenie podobnego osiedla na ulicy Parkowej. Obecnie stoją tam nowe budynki mieszkalne.

abisynia grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane Spółka szuka obecnie mieszkań dla lokatorów z ulicy Hallera

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Super Raport 17.03 (Goście: Marek Belka - europoseł, były premier oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak - PO