Adopcja zwierząt

Yoko i Dionizy czekają na nowy dom. Poznajcie ich historię

2023-11-27 9:32

Kolejny kotkami, które na nowy dom i rodzinę czekają w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądz są Yoko i Dionizy. Posłuchajcie ich historii na eska.pl.

Yoko i Dionizy to kocia para, którą to połączyła choroba - białaczka. Jest to choroba zakaźna, dlatego też muszą żyć w izolacji od innych, zdrowych kotów.

Dwójkę kotków łączy wyjątkowa więź, wszystko robią wspólnie, często śpią wtuleni w siebie. Yoko to prawdziwa dama, jest drobna i smukła. Jest indywidualistką, jednak ceni sobie również kontakt z człowiekiem i lubi głaskanie. Natomiast Dionizy, jest nieco większym kotem, a zarazem jednym z największych przytulasów w schronisku - mówi Agnieszka Szeligowska, pracownik COZ w Grudziądzu.

Białaczka może wiązać się z obniżoną odpornością, jednak koty nie wykazujące objawów choroby nie przyjmują żadnych leków, mogą żyć przez długie lata i funkcjonować jak normalne, zdrowe koty.

Dionizy i Yoko są bardzo ze sobą zżyte, dlatego też naszym marzeniem jest by znalazły wspólny dom - dodaje nasza rozmówczyni.

Poznajcie historię Yoko i Dionizego, którzy czekają na dom w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Posłuchaj:

Kotki przeszły pełną profilaktykę i kastrację. Kontakt w sprawie adopcji 56 450 42 28. Obowiązuje procedura adopcyjna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl