Wzrost liczby gości na plaży miejskiej - wakacje 2020

i

Autor: Paulina Mroczka

Wzrost liczby gości na plaży miejskiej - wakacje 2020

2020-09-14 11:28

Pomimo panujących restrykcji, plażowicze nie zrezygnowali z wizyt na grudziądzkim kąpielisku. Co ciekawe, sprzedaż biletów przyniosła większy zysk, niż w roku ubiegłym.

W całym sezonie na plaży miejskiej MORiW sprzedał 28264 bilety wstępu z czego aż 18091 wejściówek wygenerował sam sierpień. To zauważalny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. W całym sezonie 2019 sprzedano 20917 biletów.

Mimo panującej pandemii i licznych zasad obowiązujących na kąpielisku, chętnie spędzały tu czas rodziny z dziećmi, uczniowie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. W tym roku, było to jedyne czynne kąpielisko. Basen na osiedlu Tarpno oraz plaża dzika nie spełniały kryteriów związanych z pandemią, natomiast plaża na Tarpinie jest całkowicie wyłączona z użytkowania. Trwa tam inwestycja, która zakłada wybudowanie hangaru na sprzęt rekreacyjny, kasy, pomieszczenia socjalnego dla obsługi i ogólnodostępne toalety. Ponadto znajdzie się także miejsce na gastronomie, powstanie pomost i plac zabaw dla dzieci. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Przez cały sezon, jak każdego roku, funkcjonował letni posterunek służb miejskich. Policjanci oraz Strażnicy Miejscy pilnowali porządku i bezpieczeństwa nad wodą. Finalnie nie odnotowano niepożądanych sytuacji, funkcjonariusze oceniają miniony sezon jako wyjątkowo bezpieczny.

Podczas pobytu na plaży, goście mieli obowiązek przestrzegania dystansu społecznego, używania płynów dezynfekujących oraz zasłaniania ust i nosa np. w punkcie gastronomicznym, w kolejce do kasy czy toalety.