zlodzieje grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Dwójce mężczyzn grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności

Wzięli towar i za niego nie zapłacili. Szybko wpadli w ręce policji

2022-01-25 13:34

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich dokonał kradzieży telefonu w grudziądzkiej galerii, drugi w Łasinie artykułów spożywczych i elektronarzędzi. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w grudziądzkiej galerii. 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, wyszedł poza linię kas, nie płacąc za towar.

Po zatrzymaniu przez policjantów, 33-latek wydał skradziony telefon wartości blisko 1100 złotych. Następnie został przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do policyjnej celi - relacjonuje Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Tego samego dnia w Łasinie funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez personel marketu, o tym, że mężczyzna z pełnym wózkiem zakupów uciekł ze sklepu nie płacąc za towar.

Złodziej szybko został ujęty na parkingu sklepu. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyzna ukradł różnego rodzaju artykuły spożywcze i elektronarzędzia wartości ponad 1200 złotych. Towar w całości odzyskano - dodaje policjant.

Po zatrzymaniu również trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież obu mężczyznom grozi do 5 lat za kratami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak