wypadek radiowóz

i

Autor: PSP Grudziądz W piątek 6 listopada, przed godziną 8 doszło do wypadku w Dusocinie

Wypadek z udziałem radiowozu pod Grudziądzem. Ranni policjanci trafili do szpitala [ZDJECIA, AUDIO]

2020-11-06 9:55

Dwóch policjantów zostało rannych w wypadku na Drodze Krajowej 55 pod Grudziądzem. W Dusocinie zderzyły się trzy samochody osobowe w tym radiowóz. Jednego z funkcjonariuszy z zakleszczonego pojazdu uwalniali strażacy. Obaj poszkodowani policjanci trafili do szpitala. Zobacz zdjęcia z wypadku! Posłuchaj także relacji rzecznika prasowego KMP w Grudziądzu.

ESKA XD #009

Trzy samochody osobowe zderzyły się w piątek 6 listopada na Drodze Krajowej 55 w Dusocinie pod Grudziądzem. W zdarzeniu brał udział również policyjny radiowóz. Policjanci zostali ranni. Z miejsca wypadku przetransportowano ich do szpitala. Z informacji jakie uzyskaliśmy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przy uwalnianiu jednego z funkcjonariuszy, strażacy aby dostać się do wnętrza pojazdu musieli użyć specjalistycznych narzędzi. Wszystko to działo się rano, przed godziną 8. Droga Grudziądz- Kwidzyn została całkowicie zablokowana. Utrudnienia w ruchu potrwać mogą jeszcze przez jakiś czas.

Jak doszło do wypadku w Dusocinie? Policja ustaliła przyczyny

Kierujący samochodem VW Polo poruszając się z kierunku Dusocina w kierunku Grudziądza nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Jazda ta zakończyła się najechaniem na kierującego samochodem marki Citroen. Siła uderzenia była na tyle duża, że auto zostało przepchnięte na przeciwległy pas ruchu. W ten sposób doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku radiowozem. Funkcjonariusze jechali akurat do innego zdarzenia drogowego.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Dwóch funkcjonariuszy zostało z miejsca odwiezionych do szpitala. Na tę chwilę wiemy, że obrażenia nie zagrażają ich życiu -mówi Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

O wypadku radiowozu mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu