edukacja grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Do 30 lipca uczniowie mają czas na złożenie kompletu dokumentów

Wyniki rekrutacji uczniów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

2021-07-23 13:09

Wczoraj ogłoszono listy kandydatów, którzy dostali się do szkół ponadpodstawowych. Do 30 lipca uczniowie mają czas na złożenie kompletu dokumentów.

22 lipca podane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do danej szkoły ponadpodstawowej. Łącznie do grudziądzkich szkół dostało się 1215 uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 miasto przygotowało ogółem 1709 miejsc dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym: 504 w liceach ogólnokształcących, 24 w Liceum Sztuk Plastycznych, 873 w technikach oraz 308 w branżowych szkołach I stopnia.

Ze względu na zbyt małe zainteresowanie, w tym roku szkolnym nie zostaną uruchomione niektóre kierunki kształcenia. Chodzi głównie o Szkoły Branżowe I Stopnia, m.in. oddziały w zawodach: elektryk w ZST, operator obrabiarek skrawających w ZSM, krawiec, tapicer, mechatronik w ZSGH czy ogrodnik i operator maszyn do produkcji drzewnej w ZSR.

ZOBACZ TEŻ - Dobrze się uczysz? Możesz dostać nawet 5 tysięcy od Marszałka Województwa

Natomiast w technikach zabrakło chętnych na technika robót wykończeniowych w budownictwie w ZSBiP, technika rachunkowości w ZSE, technika przetwórstwa mleczarskiego w ZSGH oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w ZST.

Do 30 lipca uczniowie muszą złożyć w szkole, do której się dostali, oryginał świadectwa szkolnego i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 2 sierpnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY