Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz powraca do drugiej ligi

PIłka Nożna

Wygrana Olimpii Grudziądz na koniec sezonu. Cztery bramki napastnika!

2023-06-18 1:41

To był świetny mecz w wykonaniu piłkarzy Olimpii Grudziądz. Zespół trenera Bogusława Baniaka na Polsat Plus Arenie ograł Gedanię Gdańsk 4:1. Wszystkie trafienia dla "Biało-zielonych" zaliczył Szymon Stanisławski.

To było pierwsze spotkanie w ramach III ligi na Polsat Plus Arenie. Mecz przyciągnął na trybuny 2,5 tys. kibiców, w tym także grupę fanów z Grudziądza. Warto podkreślić, że rywalizację oglądał m.in. Czesław Michniewicz, były selekcjoner reprezentacji Polski, a od kilku dni trener saudyjskiego Abha Club.

Grudziądzanie dość pechowo rozpoczęli spotkanie. Już na samym początku boisko z kontuzją musiał opuścić Patryk Winsztal. Jego miejsce zajął Szymon Stanisławski... i jak się okazuje - to było kluczowe wydarzenie dla całego pojedynku.

Wspomniany Stanisławski cztery minuty po wejściu na boisko miał już pierwszą bramkę na koncie. Napastnik pokonał Jakuba Zielińskiego na raty, bo o ile jego pierwsze uderzenie było zablokowane przez obrońcę, tak przy drugiej próbie już się nie pomylił.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie i Olimpia prowadziła 1:0. Zaraz po zmianie stron bliscy wyrównania byli gospodarze, ale piłka po strzale Filipa Sosnowskiego minimalnie minęła bramkę Adriana Olszewskiego.

W 60 minucie było 2:0 po drugim golu Stanisławskiego. I była to bramka pięknego urody, bowiem po zgraniu od kolegi, Szymon złożył się do przewrotki i uderzył z 4 metrów. Kilka chwil później grudziądzki snajper mógł cieszyć się z trzeciego trafienia.

W 73' minucie Stanisławski celnie uderzył raz jeszcze. Tym razem oddał silny strzał z dystansu.

Honorowe trafienie dla gospodarzy padło w samej końcówce meczu. Olszewskiego pokonał Krzysztof Bąk, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Olimpii.

Olimpia wygrała 4:1 i przypieczętowała awans na drugoligowe boiska. Gedania Gdańsk, która do pewnego momentu liczyła się w stawce o zwycięstwo w grupie - ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji.

Gedania Gdańsk - Olimpia Grudziądz. Wyjściowe składy

Gedania Gdańsk: Zieliński - Flis, Bąk, Mogla - Stawikowski, Niewiadomski, Sumiński, Szymański - Waliszewski, Zalewski - Sosnowski

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Sikorski, Wicki, Rogala, Warcholak - Jarzec, Owczarek, Vu Thanh - Bonikowski, Winsztal, Gutowski

Przed zespołem trenera Bogusława Baniaka jeszcze jedno spotkanie. W przyszłą sobotę (24 czerwca) grudziądzanie zmierzą się w sparingowym meczu z okazji 100-lecia Olimpii. Rywalem będą Wigry Suwałki. Początek o 16.