optan grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski Tegoroczny przegląd zgromadził w Grudziądzu artystów z całej Polski

Wręczono nagrody dla niepełnosprawnych artystów

2021-09-13 11:20

Zakończył się XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych. Jury oceniało poczynania artystów w trzech kategoriach: plastycznych, piosenkarskich i recytatorskich.

Przez ostatnie dni niepełnosprawni artyści z całej Polski przyjechali do Grudziądza, by wziąć udział w tegorocznej edycji przeglądu OPTAN. Przedsięwzięcie od dwudziestu trzech lat integruje środowisko osób niepełnosprawnych oraz rozwija i pogłębia ich zainteresowania artystyczne.

To twórczość jest tym co nas prowadzi, daje inspirację i natchnienie. Dzieła innych otwierają nas na świat, nadają sens naszemu życiu. Jest to możliwe dzięki takim jak Wy. Każdy z Was otrzymał szczególny i wyjątkowy dar, którym chce dzielić się z innymi – mówiła wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.

ZOBACZ TEŻ - Miasto ma pomysł na baseny. Szkolne pływalnie będą otwarte częściej

Do kogo trafiły nagrody?

W konkursie plastycznym „Radość tworzenia radością życia” pierwszą nagrodę zdobyła Małgorzata Wasążnik. Drugie miejsce zajęła Krystyna Woch-Majchrzak. Natomiast trzecie miejsce zdobył Henryk Ciesielski. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymał Waldemar Pyra.

Konkurs recytatorski „Widzimy ten sam świat” wyłonił następujących artystów: pierwsze miejsce otrzymała Magdalena Maternicka, drugie Iwona Piendyk, natomiast trzecie Wiktoria Giec.

W konkursie wokalnym „Latarnia” pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Seweryniak. Drugie miejsce zdobyła Ewa Domańska, a trzecie Wojciech Ławnikowicz. Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Bartosza Dula, Sylwii Paszkiewicz-Garczarek, Mileny Jakubowskiej i Barbary Bandurskiej.

optan grudziadz2

i

Autor: Urząd Miejski Przegląd zorganizowano już po raz 23

Grand Prix Przeglądu zdobyła Milena Wiśniewska. Nagrodę w wysokości 1000 euro ufundowało Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31