konsultacje gmina grudziadz

i

Autor: Pixabay Spotkanie otwarte dla mieszkańców gminy Grudziądz ruszają ostatniego dnia maja

Władze gminy zapraszają mieszkańców do dyskusji. Ruszają konsultacje społeczne [AUDIO]

2021-05-21 18:00

Gmina Grudziądz ponownie rusza z konsultacjami społecznymi wśród swoich mieszkańców. Tematem przewodnim będzie studium zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy. Będzie to drugie podejście do spotkań z mieszkańcami. Pierwsze przerwała pandemia.

Na początek wystawione zostały punkty konsultacyjne. Dostępne są one pod gminnymi szkołami.

Wznawiamy nasze konsultacje. Te spotkania planowaliśmy pierwotnie na jesieni, ale wówczas wszystko przerwała nam pandemia. Obecnie ruszyliśmy z mobilnymi punktami konsultacyjnymi. Wystawiamy je pod szkołami, dlatego zachęcamy rodziców, którzy odprowadzają swoje dzieci do szkół zapoznali się z tematem - mówi Jacek Zyglewicz, zastępca wójta gminy Grudziądz.

ZOBACZ TEŻ - Młodzież z II LO wyciąga dłoń do rodziców dzieci, którzy borykają się z lękami i depresją [AUDIO]

Gmina nie zapomina także o otwartych spotkaniach dla wszystkich mieszkańców. Pierwsze takie zebranie zaplanowano już 31 maja.

Oczywiście te spotkania będą organizowanie w ścisłym reżimie sanitarnym z panującymi obecnie obostrzeniami. Na tych spotkaniach prócz poznaniem opinii naszych mieszkańców, będziemy też starali się przedstawić te sugestie, które udało nam się już zebrać - dodaje nasz rozmówca.

O konsultacjach społecznych opowiada zastępca wójta Gminy Grudziądz, Jacek Zyglewicz. Posłuchaj:

Harmonogram spotkań i mobilnych punktów konsultacyjnych

harmonogram gmina grudziadz

i

Autor: Nadesłane Konsultacja społeczne powinny zakończyć się w połowie czerwca

Po zebraniu wszystkich uwag sporządzona zostanie uchwała, którą później zajmą się gminni radni.

Będziemy chcieli wówczas procedować taką uchwałę. Zakładamy, że najwcześniej stanie się to na przełomie 2021 i 2022 roku - kończy Jacek Zyglewicz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 20.05