Majówka na trawie 2019

i

Autor: UM Grudziądz Majówka na trawie 2019

Wiemy co z majowymi i czerwcowymi imprezami plenerowymi [AUDIO]

2020-05-06 21:13

W tym roku bez majowych i czerwcowych imprez plenerowych w Grudziądzu. Nie odbędzie się Majówka na trawie oraz Jarmark Spichrzowy. Powodem - oczywiście - pandemia COVID-19.

Grudziądzanie mogą zapomnieć o kilkudniowym, organizowanym zawsze pod koniec maja, happeningu na grudziądzkim Rynku Głównym. Cykliczna "Majówka na trawie" wypadła z harmonogramu tegorocznych imprez. Czego jeszcze zabraknie?

Czerwiec mieszkańcom Grudziądza kojarzył się z wydarzeniami organizowanymi na Błoniach Nadwiślańskich. Koncerty gwiazd odbywały się były przy okazji "Dni Grudziądza" czyli urodzin miasta.

W ubiegłym roku urzędnicy wzbogacili i wydłużyli czas trwania imprezy. Wszystko opakowano w nowy produkt o nazwie "Jarmark Spichrzowy". Druga edycja miała być jeszcze bardziej huczna i ciekawa. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

W tym roku bez majowych i czerwcowych imprez plenerowych w Grudziądzu, mówi Rzecznik UM Beata Adwent, posłuchaj:
Wakacje bez imprez? Co z jesiennymi propozycjami?

Maj i czerwiec zostały wykluczone z organizacji imprez plenerowych. Urzędnicy nie podejmują jeszcze ostatecznych decyzji związanych z pozostałymi miesiącami. Ważą się losy m.in. festiwalu "Przypalanka".

Dalsze kroki uzależnione są od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.