wielkanocne śniadanie dla seniorów w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Śniadania wielkanocne dla grudziądzkich seniorów

Wielkanocne śniadania dla seniorów w Grudziądzu. Rozwieziono bezpłatne zestawy [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-04-03 10:35

Już drugi raz w pandemii odbyła się akcja Grudziądzkiego Śniadania Wielkanocnego dla Seniora. Wolontariusze zaopatrzeni w pakiety wyruszyli do samotnych osób, które zgłosiły się po bezpłatne świąteczne posiłki przygotowane przez Urząd Miejski. Rozdysponowano osiemset zestawów. Co zawierały?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.04.2021

Dzień przed świętami, w sobotę, 3 kwietnia odbyła się kolejna edycja Grudziądzkiego Śniadania Wielkanocnego dla Seniora. Pakiety przygotowane przez Salę Bankietową pod Solankami, a organizatorem jest Urząd Miejski w Grudziądzu. Wolontariusze odebrali paczki na dziedzińcu ratusza, a następnie ruszyli w miasto, odwiedzając osiemset zgłoszonych do akcji osób starszych I samotnych. Program skierowany jest do seniorów, którzy wielkanocne święta spędzą w samotności. Wśród wolontariuszy są m.in.: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin, Związek Harcerstwa Polskiego oraz członkowie Fundacji Inicjatyw Społecznych Źródło, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz” czy Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz. W akcji biorą udział osoby niezrzeszone w jakichkolwiek stowarzyszeniach czy organizacjach.

Śniadanie wielkanocne w formie cateringu

Pakiety śniadań wielkanocnych przeznaczone są dla mieszkańców Grudziądza, powyżej 60. roku życia, którzy nie mogą liczyć na wsparcie bliskich i rodziny. To już drugie święta wielkanocne w czasie trwania pandemii. Zamówienia na bepłatne śniadania dla seniora rozeszły się ekspresowo. Tradycyjne świąteczne przysmaki zostawiane są pod drzwiami. Wolontariusze nie żądają okazania dokumentów, potwierdzenia odbioru ani pieniędzy.

wielkanocne śniadanie dla seniorów w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Zestaw zawiera tradycyjne przysmaki wielkanocne
Co zawiera wielkanocny pakiet?
  • kiełbasę białą pieczoną z chrzanem
  • schab pieczony ze śliwką
  • pasztet staropolski
  • jajka faszerowane pastą z pieczonych warzyw
  • sałatkę warzywną
  • babkę piaskową
  • mazurek
wielkanocne śniadanie dla seniorów w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka 800 bezpłatnych pakietów trafiło do osób po 60. roku życia

Wiele osób może czuć się samotna i opuszczona. Brakuje nam kontaktu z ludźmi. Niesiemy im coś smacznego do jedzenia ale też uśmiech, dobre słowo i życzenia, które każdemu są potrzebne -mówi radny Maciej Gburczyk, jeden z wolontariuszy.

Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne

Śniadania sfinansowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl