jazz grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Na zdjęciu zespół The Sazerac Swingers z Gütersloh

Wieczór jazzowy w Akcencie. Do Grudziądza przyjedzie zespół z Gütersloh

2022-06-01 20:21

Na grudziądzkiej scenie w klubie Akcent szykuje się duża atrakcja dla fanów muzyki jazzowej. Przed lokalną publicznością zaprezentują się dwa zespoły: The Sazerac Swingers z Gütersloh i Taste Jazz Band z naszego miasta. To wszystko już w najbliższy piątek (3 czerwca) o godzinie 19. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Już wkrótce niezwykły wieczór, w którym oddamy jazzowi należyte miejsce na grudziądzkiej scenie. Stanie się tak za sprawą prawdziwej przyjaźni, która połączyła 5 europejskich miast w projekcie C-City, w tym Gütersloh i Grudziądz.

Wieczór jazzowy w Grudziądzu - kto wystąpi?

The Sazerac Swingers to niemiecki zespół z Gütersloh, który w niezwykle barwny sposób przekłada ducha złotych lat 1920. na dzień dzisiejszy. Muzycy od wielu lat podróżują po całym świecie niosąc nowoorleańskie przesłanie. Dzięki wspólnemu projektowi oraz wieloletniej współpracy partnerskiej Grudziądza z Gütersloh, mamy wyjątkową okazję, aby uczestniczyć w niezwykłym wieczorze, podczas którego The Sazerac Swingers zagra w Klubie Akcent z grudziądzkimi muzykami jazzowymi.

Taste Jazz Band to zespół jazzowy w najlepszym guście. Skład zespołu jest gwarantem najwyższego poziomu. Znajdziemy w nim szereg artystów od lat związanych z grudziądzką sceną muzyczną. Ludzi, którymi nasze miasto chwali się na arenie międzynarodowej i którzy zdobyli tam uznanie.

Skład zespołu:
  • Tomasz Gust – fortepian
  • Tadeusz Linowski – gitara basowa
  • Szymon Paczkowski – saksofon tenorowy/sopranowy i klarnet
  • Marcin Otłowski – saksofon altowy
  • Łukasz Mroczek – trąbka
  • Bartłomiej Dudziński – akordeon, instrumenty klawiszowe
  • Krzysztof Szuca – instrumenty perkusyjne
  • Jakub Hausman – perkusja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 27.05.2022