opec grudziadz

i

Autor: Pixabay Podwyżka wchodzi w życie od 25 sierpnia

Więcej zapłacimy za ciepło w Grudziądzu. OPEC wprowadza podwyżkę

2022-08-16 13:58

Spółka OPEC Grudziądzu przygotowała podwyżkę opłat za ciepło. Nowa taryfa, która w życie wchodzi 25 sierpnia będzie wyższa średnio o 16,9% względem aktualnie stosowanych cen.

Według pracowników spółki - na taki wzrost cen ciepła systemowego składają się przede wszystkim drastycznie rosnące ceny węgla i wysokie koszty zakupu uprawnień do emisji CO2.

Duże znaczenie mają też wzrastające koszty materiałów, usług, remontów oraz wysokie stopy procentowe od zaciągniętych kredytów na cele inwestycyjne - przekazuje Marek Jopp z OPEC Grudziądz.

I dodaje, że w tej sytuacji nie było możliwe dalsze utrzymanie obecnej ceny ciepła bez zagrożenia stabilności Spółki, a tym samym bezpieczeństwa dostaw ciepła

Zatwierdzona aktualnie przez Prezesa URE taryfa i tak nie rekompensuje spółce OPEC w pełni ponoszonych kosztów bieżącej działalności, nie mówiąc już o planowanych inwestycjach związanych z transformacją energetyczną - mówi dalej pracownik spółki.

Jak wygląda symulacja nowych opłat?

Ceny będą wyglądały tak:
  • a.            mieszkanie o powierzchni 36 m2 – podwyżka 21,23 zł brutto,
  • b.            mieszkanie o powierzchni 48 m2 – podwyżka 28,31 zł brutto,
  • c.            mieszkanie o powierzchni 70 m2 – podwyżka 41,29 zł brutto.

Są to ceny przy założeniu utrzymania stawki 5% VAT.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Trzaskowski o podwyżkach i cięciach w komunikacji miejskiej