Widownia maksymalnie wypełniona. Teatralny harmonogram cieszy się zainteresowaniem

i

Autor: facebook.com/ckteatr

Widownia maksymalnie wypełniona. Teatralny harmonogram cieszy się zainteresowaniem

2021-03-17 11:57

Przez cztery ostatnie miesiące o wizycie w teatrze mogliśmy jedynie pomarzyć. Początek marca sprawił, że marzenia stały się rzeczywistością. Grudziądzanie licznie zjawili się już na pierwszych proponowanych przez teatr spektaklach i koncertach.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu od miesięcy czekało na zielone światło od rządu. Podczas całkowitego lockdownu teatralny harmonogram w miarę możliwości przeniósł się do sieci, jednak to nie to samo co spotkanie z artystami i widownią na żywo, o czym niejednokrotnie mówili sami pracownicy. Po czterech miesiącach od ostatniej narodowej kwarantanny, grudziądzanie mogą planować sobie popołudnia czy wieczory w lokalnym teatrze. Już początek marca, pokazał jak bardzo brakowało wszystkim "normalności".

Nowy spektakl w Lubuskim Teatrze - "Olbrzym-Samolub"

Pierwszym wydarzeniem, jakie miało miejsce po dłuższej przerwie było spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. To cykliczne, co miesięczne spotkania mające swoich stałych bywalców. Tym razem było jednak nieco inaczej. Po miesięcznej przerwie, na widowni pojawiły się liczne, nowe twarze co jest idealnym argumentem na to, że życia kulturalnego brakowało już każdemu. Drugą z kolei propozycją był koncert zespołu Mikromusic. To formacja, która na deskach teatru miała pojawić się już ponad rok temu. Nie pozwoliła na to jednak pandemia i każdy zaplanowany już termin koncertu, trzeba było odwołać. Wydarzenie tak samo jak poprzednie, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Każde organizowane spotkanie w Centrum Kultury Teatr, utrzymane jest w bezpiecznych warunkach. Zasady reżimu sanitarnego utrzymane są na wysokim poziomie, każdy widz, przed wejściem w mury teatru musi zdezynfekować dłonie i założyć maseczki. Widownia, może być zapełniona jedynie w 50%. Szczegółowy teatralny harmonogram znajdziecie TUTAJ.