olimpia unia wygrana

Autor: Łukasz Piekarski Olimpia-Unia Grudziądz przesunęła się po tej wygranej na 11 pozycję w Superlidze

Ważna wygrana Olimpii-Unii w Lęborku. Coraz bliżej utrzymania w Superlidze!

2021-02-13 23:31

Niezwykle ważną wygraną na wyjeździe odnieśli tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Szafranka pokonał w Lęborku miejscową Pogoń 3:1! Po cegiełce do końcowego triumfu dorzucili wszyscy reprezentanci Olimpii.

W pierwszym pojedynku dnia doszło do niezwykle emocjonującego starcia. Adam Dosz z Pogoni prowadził z Janem Zandeckim 2:1 w setach i 10:7 w czwartym. Nie potrafił jednak wykorzystać trzech meczboli, a Jan Zandecki wygrał pięć akcji z rzędu. W decydującym rozdaniu znów górą był zawodnik Olimpii.

Do remisu doprowadził najstarszy tenisista superligi Marek Prądzinski, który w tym roku skończy 47 lat. Przerwał serię 13 porażek i pokonał Maxima Chaplygina 3:0.

W trzeciej partii zapowiadało się na gładką wygraną Marco Golli z Bogusławem Koszykiem. Grudziądzanin prowadził już 2:0, ale później wpadł w "dołek" i zawodnik gospodarzy doprowadził do wyrównania 2:2. W tie breaku Koszyk miał kilka piłek meczowych, ale żadnej nie wykorzystał. Zrobił to za to Golla i Olimpia wyszła na prowadzenie w całym meczu 2:1.

Sukces za trzy punkty gościom zapewnił Maxim Chaplygin, który pokonał Adama Dosza 2:0.

Mecz po meczu
  • Adam Dosz – Jan Zandecki 2:3 (8:11, 11:5, 11:8, 10:12, 9:11)
  • Marek Prądzinski – Maxim Chaplygin 3:0 (11:9, 11:7, 11:5)
  • Bogusław Koszyk – Marco Golla 2:3 (9:11, 8:11, 11:5, 11:6, 12:14)
  • Adam Dosz – Maxim Chaplygin 0:2 (8:11, 7:11)

Olimpia-Unia po tej wygranej awansowała na 11 pozycje w ligowej tabeli. Grudziądzanie mają w tej chwili cztery oczka przewagi na ostatnią Palmiarnią Zielona Góra, z którą zmierzą się na wyjeździe już 19 marca. Potem na zakończenie sezonu podopieczni trenera Szafranka powrócą na dwa mecze do hali przy Piłsudskiego 14 (m.in. pojedynek derbowy z Toruniem).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl