aula wtz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Na auli będzie więcej miejsca po tym, jak zdemontowano stary komin

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grudziądzu zyskają przestrzeń. Z budynku zniknął stary komin [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-05-20 18:18

Czas pandemii i zawieszenia zajęć wykorzystali na remont pomieszczeń. Grudziądzkie Warsztaty Terapii Zajęciowej modernizują swoje obiekty. W ostatnich miesiącach udało się polepszyć komfort pracy w dwóch salach. Powiększana jest także aula.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grudziądzu zmieniają swoje oblicze. Na razie powiększana jest aula, która dotąd nie była w stanie pomieścić wszystkich podopiecznych i zaproszonych gości. Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu.

Zniknął stary komin, częściowo została także wyburzona jedna ściana gdzie dotychczas były nieużytkowane pomieszczenia. W tej chwili powstało jedno, duże pomieszczenie, które powiększyło nam aule. Będą także dodatkowo dwie łazienki. Przed wejściem do auli z zewnątrz pojawił się także nowy podjazd - mówi Hanna Lewandowska, dyrektor WTZ w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Zbiera włosy i spełnia marzenia. Wywiad z Agnieszką Szeligowską [ROZMOWA AUDIO]

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich powoli dobiega końca. Drugi rozpocząć ma się jeszcze w tym roku.

Będzie obejmować ocieplenie, oraz całkowity remont dachu nad aulą, pomieszczeniem gospodarstwa domowego i stołówki. Na samej auli będzie podłączone oświetlenie, pojawią się także gniazda - dodaje szefowa grudziądzkich WTZ-ów.

Pandemię wykorzystali na remont

Jeszcze do niedawna zajęcia w ramach warsztatów przy Kochanowskiego były zawieszone. Instruktorzy i nauczyciele w tym czasie nie próżnowali i wyremontowali część sal w budynku.

Zostały wyremontowane pomieszczenia dla specjalistów, czyli doradcy zawodowego oraz psychologa oraz klatka schodowa. Ponadto wszystkie pozostałe pracownie zostały odświeżone i odmalowane - opowiada Hanna Lewandowska.

Prace w ramach pierwszego etapu zostały dofinansowane ze środków PFRON-u. Warsztaty liczą, że jeszcze w tym roku podpiszą nową umowę z funduszem, a pozyskana kwota pozwoli na kontynuacje prac na auli.

O pracach remontowych w WTZ Grudziądz opowiada Hanna Lewandowska, dyrektor placówki. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Anteny 20.05