Walentynki

i

Autor: Damian Pieczonka Na tle serca grudziądzanie chętnie fotografowali się w święta

Walentynki w Grudziądzu. Szykuje się moc niespodzianek

2020-02-10 12:01

Zakochani będą mogli świętować w Grudziądzu nie tylko podczas romantycznej kolacji przy świecach. Jak co roku zapełnią się kawiarnie i restauracje ale dodatkowo będzie można wybrać się na niezapomniany spacer po starówce lub przejażdzkę. Pojawi się czerwone serce, które stanie się tłem dla fotografujących.

Szykowanych jest wiele atrakcji na zbliżające się Święto Zakochanych. Szczegóły będa znane już niebawem. Na razie nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że po Grudziądzu kursować będzie ustrojony autobus lub tramwaj. Warto będzie więc wybrać się w romantyczną podróż ulicami miasta. Wspólne wpatrywanie się w siebie będzie można uzupełnić spoglądaniem na miasto z perspektywy walentynkowego pojazdu.

Inną z propozycji będzie dobrze znane mieszkańcom serce, które było elementem świątecznego wystroju. Towarzyszyło ułanowi i pannie całkiem niedawno. Teraz stanie ponownie przy rzeźbie w sąsiedztwie zejścia nad Wisłę, niedaleko ratusza.

Ulica Reja będzie przyozdobiona czerwonymi, miłosnymi akcentami, które przygotują i zawieszą uczniowie grudziądzkiego "gastronomika".

W lokalach na starówce zaplanowano m.in koncerty z piosenkami o tematyce miłosnej. Być może zabrzmią serenady. Warto to sprawdzić, a nawet wcześniej zarezerwować miejsce. O wolny stolik 14 lutego na pewno nie będzie łatwo.

Zaufanie do siebie będzie można sprawdzić na miejskim lodowisku. Jeżdżąc w parach na łyżwach niezbędne są silne więzi, bowiem nie zawsze można liczyć na umiejętności. Dla zakochanych miasto szykuje specjalną promocję. Zapewne zakochani mogą spodziewać się niespodzianek w cenniku.