konferencja szpital

i

Autor: Łukasz Piekarski W grudziądzkiej lecznicy edukują o chorobach nowotworowych głowy i szyi.

W szpitalu zaczął się Tydzień Profilaktyki Nowotworowej [AUDIO]

2020-09-21 16:10

Będą zachęcali do jak najszybszego zgłaszania się do specjalistów od chorób nowotworowych. W grudziądzkim szpitalu rozpoczął się Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

W ramach kampanii medycy będą edukować o zagrożeniach związanych z chorobami układu oddechowego i namawiać do jak najwcześniejszych zgłoszeń się do lekarzy.

Paweł Winiarski o chorobach nowotworowych głowy i szyi

Na grudziądzkim oddziale onkologii w tej chwili nie ma limitów jeśli chodzi o przyjmowanie pacjentów. Tym mimo to, ze względu na obecną sytuację z koronawirusem nie zawsze po drodze do szpitala.

Czas w tej sytuacji jest niezwykle ważny! Mimo to, pacjenci nadal boją się przychodzić do specjalistów - mówi Aleksander Goch, dyrektor szpitala ds. lecznictwa.

W trakcie tygodnia profilaktyki na terenie lecznicy będą odbywały się prelekcje dla medyków i bezpłatne badania dla pacjentów.

W ramach VIII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Szpitalu w Grudziądzu zaplanowano następujące działania:21.09 - konferencja prasowa na temat VIII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi,22.09 - spotkanie medyków z Prezydentem Grudziądza dotyczące promocji i wsparcia działań profilaktycznych,23.09 - bezpłatne badania przesiewowe w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi,24.09 - wykład promujący profilaktykę nowotworów głowy i szyi, online dla lekarzy POZ,25.09 - spotkanie Klubu Laryngektomowanych .