olimpia wygrana

Autor: Nadesłane / Kamil Danielewicz Olimpia Grudziądz wygrała z Olimpią Elbląg 4:0

Piłkarskie emocje

W meczu dwóch Olimpii lepsza ta z Grudziądza. Padły aż cztery bramki!

2024-09-14 22:07

Olimpia Grudziądz z trzecią wygraną w sezonie. "Biało-zieloni" pokonali na własnym stadionie Olimpię z Elbląga aż 4:0. Gospodarze trzy bramki zdobyli w samej końcówce meczu.

Pierwszą bramkę dla Olimpii zdobył w 9' minucie Damian Nowak. Napastnik "Biało-zielonych" wykorzystał błąd elbląskiej obrony i pewnie pokonał doświadczonego golkipera, Andrzeja Witana.

Na kolejne bramki trzeba było czekać aż do 85' minuty. Pięć minut wcześniej goście zaczęli grać w osłabieniu. Dwie żółte kartki obejrzał Radosław Stępień.

We wspomnianej 85' minucie drugą bramkę dla Olimpii zdobył Tomasz Kaczmarek. Dla skrzydłowego "Biało-zielonych" to już trzecie trafienie w sezonie.

W 89' minucie do piłki po silnym uderzeniu z dystansu Jana Bonikowskiego dopadł Maciej Mas. Rezerwowy snajper Olimpii z bliskiej odległości bez problemów wbił futbolówkę obok bezradnego Andrzeja Witana. Na tablicy wyników było już 3:0.

To nie był jednak koniec strzeleckim popisów w wykonaniu gospodarzy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego do bramki przyjezdnych piłkę wpakował także powracający do Grudziądza, Adrian Klimczak.

Grudziądzanie ostatecznie pokonali swoją imienniczkę z Elbląga 4:0.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 29. Kacper Rychert (62 Filip Koperski), 26. Oskar Sewerzyński (62 Adrian Klimczak), 44. Dominik Frelek, 11. Szymon Krocz (62 Kacper Cichoń), 7. Tomasz Kaczmarek (89 Jan Bonikowski) - 27. Damian Nowak (73 Maciej Mas).

Olimpia Elbląg zagrała w takim składzie wyjściowym: 27. Andrzej Witan - 12. Dawid Czapliński, 30. Dawid Wierzba, 13. Michał Kuczałek, 5. Kacper Szczudliński, 24. Bartłomiej Mruk - 11. Oskar Kordykiewicz, 6. Marcin Czernis, 10. Jan Sienkiewicz - 9. Mateusz Kuzimski, 19. Dominik Kozera.