egzaminy karta rowerowe

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Egzaminy zakończyły się 17 czerwca

Rower

W Grudziądzu zdawali na kartę rowerową. Jak poszło uczniom na egzaminach?

2024-06-19 9:57

Maj i czerwiec to czas na zdobycie przez uczniów karty rowerowej. Łącznie w Grudziądzu do projektu zgłosiło się 15 szkół. Szczegóły na eska.pl.

Egzaminy rozpoczęły się 17 maja, a zakończyły 17 czerwca egzaminem poprawkowym dla wszystkich tych, którym nie udało się zdać w swojej placówce. Łącznie do projektu przystąpiło 15 grudziądzkich szkół.

O rowerowe prawo jazdy ubiegało się 539 uczniów, z czego dokument uzyskało 308 dzieci, co oznacza zdawalność wynoszącą 57%.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Szkoła Podstawowa nr 8, gdzie zdawalność wyniosła 73%. Druga uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 16 ze zdawalnością na poziomie 69%. Trzecie miejsce natomiast zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, gdzie zdawalność wyniosła 65% - czytamy w komunikacie grudziądzkich strażników.

17 czerwca odbył się egzamin poprawkowy. W grudziądzkim oddziale WORD do egzaminu poprawkowego przystąpiło kolejnych 69 uczniów, z czego egzamin z wynikiem pozytywnym zaliczyło 38 uczniów.

Projekt „Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową” realizowany jest przez grudziądzką Straż Miejską przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego od 2009 roku.

Od początku naszego programu dokument uprawniający do poruszania się jednośladem po drogach odebrało ponad 6 tysięcy dzieci - przekazują municypalni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rajd rowerowy z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią. Tak kręciliśmy kilometry!