Policja

i

Autor: Policja Policja

W Grudziądzu zatrzymano kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu

2021-11-23 11:56

Kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci z Grudziądza. Ponownie stało się na to na ulicy Peszkowskiego podczas rutynowych kontroli o świcie. To 27 i 44-letni mieszkańcy naszego miasta.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” od wczesnych godzin porannych badali trzeźwość kierujących na ulicy Peszkowskiego w Grudziądzu. Niestety nie wszyscy kierowcy powinni tego dnia siadać za kierownicą.

Pierwszego kierującego z promilami funkcjonariusze zatrzymali tuż po 7.30. 27-latek kierował volkswagenem golfem. Policyjne urządzenie wskazało blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Pijany jak bela zaproponował policjantom łapówkę. W zamian trafił do aresztu

Drugiego kierowcę zatrzymano kilka minut później w tym samym miejscu.

W tym przypadku kierującym volkswagenem passatem okazał się 44-letni grudziądzanin. Alkomat wskazał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie - dodaje nasz rozmówca.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apel policjantów

Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji kierowcy, a wystarczy sekunda, aby ktoś na drodze stracił życie - kończy Robert Szablewski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek