triatlon grudziadz

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Sport

W Grudziądzu wystartuje kolejny triathlon. Będą utrudnienia na drogach

2024-06-14 11:53

W wodzie, na rowerze i w biegu. Ponad 400 zawodników weźmie udział w trzeciej odsłonie triathlonu w Grudziądzu. Sporo atrakcji przygotowano także dla kibiców. Nie zabraknie również utrudnień dla kierowców.

To trzecia odsłona La Rive Triathlon Grudziądz. W zawodach wystartuje 400 uczestników. Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach.

Będzie dostępny tor przeszkód dla całych rodzin "Dzika rodzinka". Są to przeszkody, które będą ustawione na piasku. Nasze dzieciaki przy pomocy rodziców lub same będą mogły pokonywać ten tor - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW w Grudziądzu.

Tegoroczna impreza będzie miała także gościa specjalnego, którego znany ze szklanego ekranu.

To obecność ambasadora naszej imprezy, czyli Jakuba Wesołowskiego. To znany aktor, który sam występuje w takich zawodach. Będzie dostępny dla wszystkich. Można podejść, porozmawiać lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - dodaje szefowa ośrodka.

Zmiana organizacji ruchu

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu w związku z organizacją w dniu 16 czerwca 2024 r. III edycji La Rive Triathlon Grudziądz od godz. 8:00 zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w miejscu organizacji zawodów:

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie ciąg Trasy Średnicowej (droga krajowa nr 55) w kierunku Malborka (droga krajowa nr 55) i Olsztyna (droga krajowa nr 16), na odcinku od ulicy Konstytucji 3 Maja do ulicy Hallera, objazd dla pojazdów jadących z kierunku autostrady A1 oraz z kierunku Stolna (droga krajowa nr 55), wyznaczono poprzez ulice: Szosę Toruńską (DW 498), Chełmińską (DW 498), Bydgoską, Hallera (DW 498), Solidarności (droga krajowa nr 55).

  • - dla pojazdów jadących ulicą Konarskiego, objazd wyznaczono poprzez ulicę Kasprowicza w kierunku ulicy Chełmińskiej,
  • - objazd dla pojazdów zmierzających w kierunku osiedla mieszkaniowego Rudnik poprowadzono poprzez ulicę Miłoleśną i ulicę Południową w kierunku ulicy Konarskiego,
  • - wyjazd z kompleksu hotelowego oraz plaży miejskiej, możliwy będzie poprzez ulicę Miłą i ulicę Wrzosową,
  • - z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Spacerowa i ulica Malczewskiego,
  • - ruch pojazdów w ciągu Trasy Średnicowej w kierunku węzła autostradowego A1 odbywać się będzie bez utrudnień,

Zmiany w stałej organizacji ruchu w obrębie Trasy Średnicowej obowiązywać będą w niedzielę (16.06.2024 r.) nie dłużej niż do godz. 13:00.

Mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW w Grudziądzu. Posłuchaj:

III edycja La Rive Triathlon Grudziądz odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 czerwca) na Plaży Miejskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ocean Lava Triathlon Bydgoszcz-Borówno 2023