bieg malinowskiego

i

Autor: Łukasz Piekarski Bieg główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje o godzinie 11

W Grudziądzu uczczą pamięć Bronka Malinowskiego [TRASA BIEGU, UTRUDNIENIA]

2022-06-03 15:00

Trwają ostatnie zapisy na tegoroczne Biegi im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Łącznie na liście startowej wśród dzieci i dorosłych jest już przeszło 2300 osób. Obecnie do listy dopisać można się już jedynie poprzez biuro zawodów. Impreza odbędzie się już jutro (sobota, 4 czerwca).

Najmłodszy uczestnik będzie miał 1,5 roku, a najstarszy 85 lat. W kolejnej edycji Biegów imienia Bronka Malinowskiego w Grudziądzu pobiegną więc cztery pokolenia. Obecnie trwają ostatnie zapisy do tegorocznego startu.

Tylko w biurze zawodów obecnie przyjmujemy zapisy. Potrwają one do momentu aż zamkniemy całą listę. W końcówce poszły one bardzo dynamicznie - mówi Marcin Jędrak, dyrektor Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu.

Start biegów dziecięcych (zapisało się ich prawie 2000) zaplanowano na godzinę 10. Z kolei biegu głównego na dystansie 10 kilometrów o 11. W stawce tym razem nie zabraknie zawodników spoza granic naszego kraju.

Głównie przyjadą do nas zawodnicy z Ukrainy. Być może w naszym biegu wystartuje także jeden człowiek z Kenii, ale w jego przypadku czekamy jeszcze na potwierdzenie - dodaje szef imprezy.

Tak było na niedawnym Półmaratonie śladami Bronka Malinowskiego na trasie Grudziądz - Rulewo

Bieg główny na dystansie 10 km w głównej mierze odbywa się na ulicach Grudziądza. W związku z tym - kierowców - czekają pewnie utrudnienia. Szczególnie w godzinach 9.30 - 10:00.

Będziemy biegli ulicami naszego miasta, czyli ul. Malinowskiego, Mikołaja z Ryńska, Piłsudskiego, no i później aż do osiedla Lotnisko. Na pewno trzeba liczyć się z pewnymi utrudnieniami jeżeli chodzi o ruch kołowy, głównie w węźle tutaj przy wiadukcie - informuje Marcin Jędrak.

Prócz samych biegów na stadionie GKS Olimpii Grudziądz tego dnia odbywać się będzie również piknik sportowo-rekreacyjny dla całych rodzin. W planie przewidziano mnóstwo atrakcji, wśród nich m.in. sportowe konkurencje dla najmłodszych, pokazy taneczne oraz nauka pierwszej pomocy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Marissa o wielkim sukcesie 365 Days. Chce podbić świat!