wot grudziądz

i

Autor: Nadesłane Batalion usytuowany będzie w jednostce przy ul. Jagiełły

W Grudziądzu powstanie Batalion Lekkiej Piechoty WOT [AUDIO]

2020-12-15 13:35

Od nowego roku rozpoczyna się formowanie 83 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grudziądzu, który będzie 4 z kolei lokalizacją, w której stacjonować będą Kujawsko – Pomorscy Terytorialsi.

Szkolenie ochotników do WOT

W nowym roku na terenie naszego miasta powstanie 83 Batalion Lekkiej Piechoty. W styczniu rozpocznie się jego formowanie. Żołnierze będą korzystali z jednostki sąsiadującej z cytadelą, czyli budynku przy ul. Jagiełły. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń. 

Głównym zadaniem będzie bezpieczeństwo mieszkańców Grudziądza. Będziemy dalej współpracować z jednostkami medycznymi, czy też służbami mundurowymi - mówi Krzysztof Stańczyk, dowódca 8. Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

ZOBACZ TEŻ - Szpital w Grudziądzu zgłosił się do szczepień na koronawirusa [AUDIO]

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Obecnie żołnierze WOT-u działają m.in. przy grudziądzkiej lecznicy.

Cały czas wspieramy pracowników szpitala. Obsługujemy na miejscu punkt drive thru, na którym obecnie każdego dnia pobieranych jest ok. 120 wymazów - dodaje dowódca.

Formowanie nowego batalionu ruszy zaraz po nowym roku. Liczba żołnierzy WOT-u w naszym mieście zwiększy się kilkukrotnie.

Rozmowa z Krzysztofem Stańczykiem, dowódcą WOT w Kujawsko-Pomorskim. Posłuchaj:

83 Batalion Lekkiej Piechoty w Grudziądzu będzie już 4 lokalizacją, gdzie będą stacjonowali Kujawsko – Pomorscy Terytorialsi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!